Батьки та учні Херсонщини красномовно продемонстрували свою позицію по відношенню до російської шкільної освіти, яку нав’язують окупанти.
45 тисяч заяв поступило від батьків, які хочуть, щоб їхні діти навчалися дистанційно у своїх закладах освіти. А це майже половина дітей шкільного віку, які зареєстровані на Херсонщині. При цьому окупанти радіють, що отримали по області 18 тисяч заяв від батьків, які бажають, щоб їхні діти ходили в захоплені школи та навчалися за російськими стандартами. Різниця очевидна!
Дистанційну освітню мережу області сформувало управління освіти й науки Херсонської військової адміністрації разом з управліннями освіти територіальних громад області. Мережа спирається на освітні заклади, керівники та викладачі яких знаходяться на підконтрольній уряду України території.
Тобто батьки з будь-якого населеного пункту подавали заяви до своєї школи, а далі в залежності від наявності адміністрації, вчителів та виходячи з кількості заяв, сформували декілька опорних шкіл. До них і підуть дистанційно навчатися діти з Херсонщини.
Наприклад, Херсонській ліцей імені Олега Мішукова стає такою опорною школою, до нього приєднали викладачів та контингент школи № 30.
Про це йшлося 30 серпня на традиційній конференції освітян Херсонської області. Вона проходила в режимі онлайн, організатором виступило управління освіти й науки Херсонської обласної військово-цивільної адміністрації за сприяння Херсонського державного університету. Участь у конференції взяли близько 500 педагогічних працівників.
Під час роботи конференції було озвучено декілька цікавих цифр, які підбили підсумок воєнного навчального року 2021-2022, що минув.
Так, випускникам Херсонської області було видано 4 680 документів про освіту, з них у пункті видачі документів про освіту Кривому Розі було видано 4 409, а через дипломатичні установи України за кордоном було видано 271 документ.
Маємо 100 учнів, які навчалися в 43 закладах освіти області та склали мінімум один предмет мультипредметного тесту на максимальні 200 балів. Максимум у 600 балів отримали 8 випускників. І це в умовах воєнного стану, тимчасової окупації, повітряних тривог на підконтрольній уряду України території, на яку виїхали наші земляки.
Є питання щодо стану освітньої інфраструктури. Адже внаслідок військової агресії окупаційних військ Росії було пошкоджено 76 закладів освіти, 16 зруйновано повністю, як, наприклад, школи та дитячі садочки в Новоронцовці, Бериславі та Олександрівці, Посад-Покровському, Широкій Балці, селищі Урожайне.
Зруйнована школа в селі Широка Балка
Тільки в Херсоні маємо 8 пошкоджених закладів освіти, серед яких школи № 24, 8, 11, 6, ДЮСШ-5. У школі № 43 взагалі дислокуються окупанти.
Що стосується людського капіталу, то близько 30 тисяч учнів і 3 тисяч учителів виїхали з тимчасово окупованих територій Херсонської області на вільну Україну, а 15 тисяч учнів і близької 1 тисячі педагогів узагалі покинули межі України.
Цифри дуже красномовні – з одного боку, освітяни витримали іспит окупацією і в більшості своїй залишилися вірними Батьківщині. З іншого боку, ми бачимо, що освітній простір буде потребувати значних зусиль для його відновлення після нашої перемоги. Також постане питання, чи повернуться діти та вчителі на Херсонщину, бо багато хто втратив домівки.
Тэги: