Узбережжя лиманів, як альтернатива відпочинку на морських пляжах, за роки війни набирають все більшої популярності. Ще донедавна тихі місцини сьогодні заповнені пляжниками, а бізнес та місцеве населення, реагуючи на зростання попиту, пропонують туристам відповідні послуги й товари. Так нині розвивається і рекреаційна зона на узбережжі Тилігульського лиману, що на Миколаївщині, де цими вихідними побувала журналістка «Гривни».
«Пахлава медова! Креветка! Купуємо, не соромимось!» – звичні вигуки для чорноморських та азовських пляжів зараз можна почути й на узбережжі Тилігульського лиману – на Великій Українській косі, що неподалік села Українка Коблівської громади. Та запрошувати поласувати смачненьким відпочивальників починають ще дорогою на пляж.
Так, біля дворів місцевих жителів нерідко можна побачити столики, на яких виставлені на продаж соковиті фрукти й домашнє вино. А на одній з імпровізованих торговельних яток проїжджим пропонували дрова для шашликів та дитячі надувні круги, які господарі двору почепили на гілку дерева. Точок продажу кавунів – іще більше. Одна з таких облаштована просто біля поля зі смугастиками.
На самому ж узбережжі лиману, можливо, яблуку і є де впасти, та от машину запаркувати дуже проблематично. Так було й 17 серпня. Водії буквально міняли один одного на узбіччі ґрунтової дороги: щойно одна машина від’їжджала, як на вільне місце вже паркувалася інша. В’їзд автотранспорту на територію Великої Української коси заборонений і перегороджений спеціальними стовпчиками, так що туди відпочивальники проходять лише пішки.
Традиційно рекреаційна зона умовно поділена на дві частини. На одній встановлені лежаки під навісами, є кафе й навіть кілька маленьких будиночків, які можна орендувати на ночівлю. На іншій відпочивальники розміщуються на власних рушниках та під своїми парасольками.
Варто зазначити, що все узбережжя дуже чисте. Тому немає різниці, в якій частині пляжу купатися – водичка скрізь тепла й без медуз (одна-дві медузи, і то зовсім крихітні, за день відпочинку – максимум, який спостерігала авторка цих рядків).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без мін, але з морськими блохами: пляжі Тилігульського лиману вже повні відпочивальників (фото)
Особливістю цієї рекреаційної зони є розташована на її території школа кайтсерфінгу, де всіх охочих навчають підкорювати водну стихію за допомогою дошки та велетенського повітряного змія. Минулої суботи ми нарахували 17 таких зміїв у небі над пляжем. І судячи з підготовки деяких серфінгістів, того особливо вітряного дня вправлялися з дошкою на воді не лише новачки, а й досвідчені спортсмени.
До слова, тамтешній спортивно-рекреаційний центр, на базі якого працює кайт-школа, був давньою мрією миколаївських кайтсерферів. А втілити її в реальність вдалося у 2023 році.
Велика Українська коса, яка ділить водяне полотно на дві частини, розділила й відпочивальників. Одні плавають та ниряють на тому боці, де рівень води є вищим, а інші займаються кайтсерфінгом на мілководді. Хоча ніхто не забороняє час від часу ці позиції змінювати, головне – не заважати відпочивати одне одному.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сховок для душі в буремні часи війни – краса природи Миколаївщини (фоторепортаж)
Фото: «Гривна».
Тэги: