Люди підходять, аби задонатити й привітатися: херсонець дядя Гриша приїхав до Одеси (фото)

Люди підходять, аби задонатити й привітатися: херсонець дядя Гриша приїхав до Одеси (фото)

Автор: Ян Ярчук 09 Июля 2024 14:15

Волонтер з Херсона Григорій Янченко, якого більше знають як дядя Гриша, наразі перебуває в Одесі. Це вже 19 місто в його турне Україною, під час якого він збирає кошти на підтримку ЗСУ.

«Гривні» вдалося особисто поспілкуватися з херсонським волонтером та розпитати про його турне. Зустріли ми його на одній із найбільш жвавих локацій міста – Аркадії.

Григорій Янченко розповів, що Одеса – це вже 19 місто, яке він відвідав у межах свого туру Україною. Проте він наголошує, що показником є не кількість міст, а продуктивність та результат.

«Я задоволений усіма містами, що вже відвідав. Незважаючи на ці 2 роки великої війни, люди не втомлюються, а донатять і донатять, і не тільки мені, а багатьом волонтерам. Дуже добре донатили по всі містах. І Закарпаття, і Прикарпаття, і Буковина, і Галичина, і Волинь ... Рівне, Житомир, Вінниця, Дніпро. У всіх містах донатять, і всі ці донати йдуть на допомогу нашій армії», – говорить волонтер.

Кожне місто, що він відвідав, фіксоване на прапорі України, що мандрує країною разом із ним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донати під сакурами: херсонський волонтер дядя Гриша збирає на дрони на Закарпатті

«Відвідавши кожні три міста, я повертаюся до Запоріжжя, пакуюся та їду до бійців на Схід, на Донецький напрямок. Відвожу їм туди все те, що я напрацював. Зараз війна дронів, тому в основному це дрони, старлінки, генератори. На даний час у мене 2 бригади і ще один невеликий підрозділ, яким я допомагаю», – розповідає дядя Гриша.

За той час, що ми спілкувалися з паном Григорієм, до нього підійшли декілька десятків людей. Вони робили донати й затримувалися на декілька хвилин, аби подякувати чи просто поспілкуватися. Серед них були як херсонці, так і одесити, які або знають особисто, або багато чули про нашого дядю Гришу.

«Я – одеситка. Але про дядю Гришу знаю, багато чула про його волонтерську діяльність. Побачила його сьогодні на Аркадії і одразу впізнала. Підійшла, аби зробити донат, і захотілося познайомитися особисто. Дуже приємна та щира людина!», – говорить жителька Одеси Катерина.

Дівчина з Херсона, яка наразі проживає в Одесі, розповіла, що у 2022 році виїжджала з окупації в одній маршрутці з паном Григорієм.

«Приємно сьогодні було зустріти дядю Гришу в Одесі. Ми разом виїджали з окупації. У пам’яті назавжди закарбувалася атмосфера в маршрутці. Дорогою він вмикав музику, ми слухали наші українські пісні, проїджаючи пости окупантів», – зазначила Оксана.

В Одесі волонтер планує побути до 12 липня. Наступне місто в його списку – Миколаїв, далі – Кропивницький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під носом у окупантів збирав донати для ЗСУ: херсонський волонтер отримав президентську відзнаку «Золоте серце»

Зазначимо, що волонтерить Григорій Янченко вже близько 10 років. За цей час він зібрав на допомогу ЗСУ близько 8 мільйонів гривень. За активну волонтерську діяльність Григорія Янченка відзначили «Золотим серцем». Третього липня волонтер відзначив своє 77-річчя.

Фото: Гривна

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів