Дитяча злочинність на Херсонщині: які правопорушення фіксують та як працюють з проблемними родинами

Дитяча злочинність на Херсонщині: які правопорушення фіксують та як працюють з проблемними родинами

Автор: Дарина Лапіна 24 Май 2024 09:30

Спочатку через пандемію коронавірусу, нині ж через військову агресію російських загарбників – учні Херсонщини вже, мабуть, забули, коли останній раз сиділи за партою. І хоча навчальний процес проходить в дистанційній формі, діти все ж позбавленні достатнього рівня соціалізації. Інколи за відсутності нагляду та цікавих занять (наприклад, гуртків) неповнолітні шукають чим себе зайняти на вулиці, і не завжди такі розваги є безпечними.

Яка ситуація зараз із дитячою злочинністю в області, які правопорушення, вчиненні неповнолітніми, фіксують поліцейські та як працюють з такими дітьми «Гривна» запитала у начальника відділу ювенальної превенції поліції Херсонської області Віталія Сайфутдінова.

«На постійній основі ми проводимо профілактичну роботу з дітьми та їхніми батьками, законними представниками щодо попередження вчинення ними злочинів та правопорушень.

Особлива увага приділяється дітям, які опинились в тяжких життєвих обставинах та схильні до вчинення правопорушень. Також проводиться індивідуальна робота з дітьми, які перебувають на обліку в територіальних підрозділах області», - розповів Віталій Сайфутдінов.

За його словами, наразі на Херсонщині фіксують незначне зниження дитячої злочинності – на 20% . Так, за 4 місяці поточного року зафіксовано лише майнові злочини, вчинені дітьми.

Начальник відділу ювенальної превенції поліції області також повідомив, що нині на деокупованій частині Херсонщини мешкає  біля 110 родин, які опинились в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку Служби у справах дітей. В цих родинах  проживає біля 200 дітей.

За словами Віталія Сайфутдінова, до таких сімей періодично навідуються працівники ювенальної превенції спільно із соцпрацівниками. Під час відвідин перевіряються умови проживання дітей, чи мають вони доступ до навчання та чи наявні прояви будь-яких форм домашнього насильства.

Як повідомив начальник відділу ювенальної превенції поліції області, протягом 2022-2024 років у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю дітей з родин було вилучено 23 дитини. Частину з них влаштували до дитячих будинків в інших областях України, решту дітей повернули в родини в зв’язку із виправленням ситуації.

Нагадаємо, що на Херсонщині триває евакуація. Як повідомив начальник відділу ювенальної превенції поліції Херсонської області Віталій Сайфутдінов, в області визначено 42 населені пункти, які перебувають під постійними обстрілами та потребують евакуації. Так, за останній рік (з квітня 2023 року і по теперішній час) з цих територій органами поліції, військової адміністрації та волонтерами евакуйовано 2440 дітей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буває, що діти самі звертаються до поліції: куди евакуюють дітей з Херсонщини та як переконують батьків виїжджати

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів