Напомним, вчера мы сообщали, что в Херсоне жильцы дома возмущены состоянием исторического здания на перекрестке ул. Гошкевича (Дзержинского) и Потемкинской. Дом разрушается, на головы прохожих летят камни и куски штукатурки.
Горожане готовы своими силами сделать хоть какой-то ремонт, но поскольку здание является памятником архитектуры, реставрировать фасад нельзя.
А обслуживающая организация обнесла опасное место лентой и наклеила предупреждающие таблички.
Также мы сообщали, что жильцы аварийного дома отправили мэру Херсона письмо с просьбой принять меры.
Текст обращения, которое также пришло в редакцию «Гривна. Новый формат» приводим ниже:
«Шановний Володимире Васильовичу!
Повідомляю Вас, що фасад будинку за адресою м. Херсон, вул. Потьомкінська (К. Маркса), 12, знаходиться в аварійному стані. З фасаду будинку з боку вул. Потьомкінської відпадають елементи оздоблення та каміння на пішохідну частину дороги (тротуар), що становить загрозу здоров’ю та життю громадян, на стіні дома є численні глибокі тріщини, які постійно збільшуються, є загроза випадіння каміння з конструктивних елементів стіни (зокрема з лиштви над вікнами). Також наголошую, що зазначений будинок є пам’яткою архітектури (збудований родиною Фальц-Фейнів у 1905р.) та одним з найкрасивіших будинків нашого міста.
Проблеми з фасадом будинку виникли давно, і, як небайдужі громадяни, ми, мешканці будинку, неодноразово зверталися до керівництва обслуговуючої організації (КП «Жилтранс», на базі якого тепер створено ТОВ Керуюча компанія «Старий центр») в усній та письмовій формі. З розмов із керівництвом цієї організації було встановлено, що ремонт фасаду не належить до їх компетенції, оскільки будинок є пам’яткою архітектури. Самовільне втручання у стан фасаду також є забороненим, тому ми не в змозі самостійно виконати ремонтні роботи.
З метою запобігання нещасних випадків, усунення небезпеки здоров’ю та життю громадян, а також запобігання подальшому руйнуванню пам’ятки архітектури пропоную Вам, як очільнику міської виконавчої влади вжити негайних заходів, зокрема:
- локалізувати місце небезпеки, встановивши огорожу та знаки попередження;
- здійснити інспекцію стану фасаду будинку та визначити стан його зносу та рівень загрози подальшого руйнування;
- здійснити ремонтні роботи з попередження подальшого падіння елементів фасаду, або хоча-б встановити захисні конструкції;
- клопотати перед органами влади вищіх рівнів та відповідними відомствами про розробку проектної документації щодо реставрації фасаду та виділення коштів для здійснення проектних та реставраційних робіт».
Другие новости Херсона читайте здесь
Тэги: