«Пом’янемо голодом зморених…»: в Херсоні пройшли історичні читання

Автор: Виталий Яшков 24 Ноября 2018 16:23

Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років.
24 листопада, в залі Херсонського музичного училища пройшли історичні читання Голодомору 1932-33 років на Херсонщині «Пом’янемо голодом зморених…».
На зібранні було презентовано результат спільної праці викладача Херсонського музичного училища, фольклориста, заслуженого працівника культури України Віктора Кисіля та фахівців Херсонського обласного Центру народної творчості – диск аудіо записів «Спогади жертв голодоморів, записаних на Херсонщини».
Вже багато років поспіль, коли вся країна вшановує пам'ять жертв голодомору, Віктор Кисіль збирає всіх небайдужих, щоб послухати спогади свідків тієї страшної трагедії.
Він розповів, що ці записи були зроблені протягом 1997-2017 років у селах Олешківського, Голопристанського, Іванівського, Бериславського, Нововоронцовського, Нижньосірогозького, Каховського та Скадовського районів, містах Херсон та Каховка.
Крім того, в фойє музичного училища була відкрита інформаційно-просвітницька виставка, яку виготовив Український інститут національної пам’яті в рамках відзначення 85-тих роковин Голодомору 1932-33 років в Україні.
Стенди детально в хронологічному розрізі висвітлюють історію Голодомору, його передісторію та наслідки.
Також експонування вищезазначених стендів відбудеться у районних центрах області, де проведуть оглядові екскурсії для учнівської молоді.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів