Офіційні сторінки органів місцевого самоврядування в Інтернеті все частіше викликають серед населення недовіру до місцевої влади.
Секретарю Великолепетиської селищної ради нещодавно довелося відповідати перед районним судом за порушення законодавства – вона не оприлюднила рішення цього органу місцевого самоврядування на сайті.
Секретар є відповідальною за розміщення проектів рішень і рішень на сайті Великолепетиської селищної ради. Та документ під назвою «Про затвердження положення про надання платних послуг комунальним підприємством селищним Будинком культури Великолепетиської селищної ради та встановлення тарифів на платні послуги» чомусь так і не потрапив на офіційну сторінку місцевої влади. Тоді як на сайті це рішення мало з’явитися 19 листопада 2018 року.
Секретаря визнали винною в скоєнні порушення («Порушення права на інформацію та права на звернення») та оштрафували на суму 425 гривень. Сума невелика, та, певно, це покарання буде наукою для не дуже відповідальної особи.
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХЕРСОНА – ДОВІРИ НЕМАЄ
До речі, така недбалість у роботі органів влади – не виключення. Наприклад, 8 січня журналісти газети «Гривна» намагалися знайти на сайті Херсонської міськради нові тарифи теплопостачальних підприємств міста. Але в розділі «Тарифи на житлово-комунальні послуги» були вказані старі, прийняті ще в 2016-му та 2017-му роках цифри.
Хоча насправді в трьох із чотирьох діючих теплопідприємств міста ціни на послуги змінилися ще минулого року. Наприклад, нові тарифи «Херсонтеплогенерації» діють із 1 листопада 2018 року. Але за більше ніж два місяці ніхто не подбав про те, щоб обновити інформацію на офіційному сайті міста. Тож як громадяни можуть довіряти тому, що там опубліковано? Несолідно й безвідповідально…
Більше того, про застарілу інформацію ми повідомили в прес-службу міськради, а звідти її передали «комп’ютерному відділу», який, за словами співробітниці прес-служби, відповідає за розміщення та оновлення інформації на сайті. 8 січня нас запевнили, що тарифи оновлять завтра. Але як ми перевірили, й 17 січня – цього не відбулося.
ЯКА ЦІНА СЛІВ МЕРА?
І ще свіжий приклад того, що не треба поспішати довіряти інформації, розміщеній на офіційному сайті мерії. Так, 18 грудня 2018 року там опублікували статтю про будинки «гнучкої схеми». Там наведена наступна цитата.
«Переселити зараз людей ми не можемо – мова йде про 1,5 мільярда гривень. Саме така сума потрібна для відселення херсонців із одного будинку “гнучкої схеми”. Без фінансової підтримки держави ми цього зробити не зможемо. Наразі ж ми мусимо “зняти” аварійність цих будівель», – відзначив Володимир Миколаєнко.
Півтора мільярда гривень на один будинок? Ця сума нам здалася нереально великою. Тому «Гривна» із запитом звернулася до міського голови. Ми запитали: чи не є помилковою сума 1,5 мільярда гривень, які потрібні для відселення херсонців із одного будинку «гнучкої схеми»?
Відповідь надійшла від міськдепартамента житлово-комунального господарства. І про «космічну» суму 1,5 мільярда гривень там – ані слова. Виходить, що на офіційному сайті була розміщена помилкова інформація.
Нам повідомили, що департамент на основі затверджених у попередні роки міських програм (діяли із 2003-го по 2009-й та з 2009-го по 2013 роки) поетапного відселення мешканців аварійних житлових будинків «гнучкої» схеми в Херсоні розробив проект Програми поетапного відселення мешканців будинків «гнучкої» схеми на 2017–2022 роки та фінансової підтримки на їхнє утримання. Затверджена (рішенням міськради від 23.02.2018 року) міська Програма поетапного відселення мешканців будинків «гнучкої» схеми на 2017–2022 роки.
До речі, в документ потрапив і житловий будинок на вулиці Людвіка Заменгофа (Благоєва), 4г. Скарги від його мешканців, фото руйнування внутрішніх стін п’ятиповерхівки, про акції протесту та ночівлю в приймальні мера щодо цього «Гривна» публікувала не раз.
Кульмінація викладу від департаменту ЖКХ: «Відповідно до Програми на сьогодні орієнтовна загальна вартість спорудження житла для відселення мешканців складає 827,83 мільйона гривень (із них – 28,3 мільйона гривень на будівництво нового житлового будинку для мешканців будинку № 4г на вулиці Людвіка Заменгофа)».
Також у листі йдеться про те, що виходячи з фінансово-економічних можливостей держави й територіальної громади Херсона, з урахуванням щорічного збільшення вартості спорудження житла, відсотку інфляції, обсяги фінансування заходів, передбачених цією Програмою, можуть коригуватися в бік зростання.
Як зрозуміло, на будівництво одного будинку, куди б переселили мешканців із п’ятиповерхівки, потрібно 28 із «хвостиком» мільйонів гривень, але ніяк не 1,5 мільярда. Загальна сума на все про все складає трохи більше 827 мільйонів гривень.
Отака ціна чи то слів мера, чи то відповідальності його підлеглих…