Ілюзія прозорості: басейни в Чорнобаївці й Херсонському університеті будує фіктивна компанія

Автор: Григорій Сергієнко 11 Августа 2019 15:17

Діяльність «славнозвісної» компанія ТОВ «Київ місто буд» опинилася в полі зору аудиторів, які здійснюють перевірку використання бюджетних коштів на території Херсонської області впродовж 2018 – 2019 років. За результатами перевірки було встановлено, що компанія має ознаки фіктивності. Про це повідомляється в попередньому аудиторському звіті.

Аналіз закупівель свідчить, що Херсонський державний університет, група централізованого обслуговування навчальних закладів та департамент будівництва уклали договори із «Київ місто буд» на загальну суму 23 млн грн. Із цієї суми тільки ХДУ віддав даній компанії 15,7 млн грн, які пішли на будівництво басейну.

У випадку із Херсонським державним університетом примітно й те, що дана компанія розпочала будувати басейн за довго до проведення тендеру, як того вимагає Законодавство України.

Не обійшлося й без порушень при реконструкції басейну в селі Чорнобаївка, який обійшовся бюджету у 6,3 млн грн. В ході перевірки було встановлено, що басейн не обладнаний для осіб із інвалідністю. Також компанія вирішила зависити ціни на будівельні матеріали. Наприклад, у проекті керамічна плитка коштує 543 грн за квадратний метр, а у середня вартість цього товару – 145 грн. Цим самим було завищено ціну аж у 3,7 рази.

У ДФС у Херсонській області повідомили, що за даним фактом було відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 205 ККУ (Фіктивне підприємство).

Варто зазначити, що це не єдина судова практика компанії «Київ місто буд». Так, вона вже опинялась серед фігурантів кримінальної справи щодо недоцільного використання бюджетних коштів у сумі 2,5 млн грн під час реконструкції Олешківської гімназії. Також «Київ місто буд» взялася за виконання робіт з реконструкції покрівлі Мирненської ЗОШ №1. У цій справі компанія фігурує за статтею 171 ККУ (привласнення, розтрати, або заволодіння чужим майном). За даною судовою постановою компанії було інкриміновано фальсифікацію офіційних документів.

Питання є й до керівника ТОВ «Київ місто буд» Сергія Антонюка. За даними ЄДР, Антонюк раніше очолював вже скандально відому компанію ТОВ «Гес-Ойл», яка є фігурантом кримінальної справи про відмивання коштів із Обласного фонду розвитку будівництва на селі.

У 2016 році на посту директора його змінює власник «Гес-Ойл» - екс-директор департамента будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА Сергій Циклінський, якого напряму можна пов’язати з екс-головою облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим.

Іншу компанію Циклінського «Український науково-будівельний альянс» очолює помічник Андрія Гордєєва за часів депутатства у Верховній Раді України Денис Стороженко. Він також є засновником благодійного фонду імені колишнього керівника Херсонської ОДА.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів