Хроніки ТРЦ «Суворовського»: обіцяти - не означає зробити

Автор: Антон Костюк 12 Мар. 2019 14:30

ТРЦ «Суворовський» - наймасштабніше, а по факту найпровальніше будівництво у Херсоні. Розпочиналося усе у 2011 році з ідеї створення на головній пішохідній вулиці міста – Суворова сучасного торговельного центру, який забезпечить близько 1200 херсонців новими робочими місцями. Також тодішня влада анонсувала, що за місяць «Суворовський» буде приймати понад 1,2 млн відвідувачів. Вартість ж проекту склала близько 439 млн грн, з яких 240 млн грн банківських кредитів й 200 млн грн залучених інвестицій орендарів.

«Суворовський» - головний об’єкт нашої області. У цьому році ми відкрили багато значущих споруд, але це найвизначніша», - зазначив на відкритті ТРЦ «Суворовського» у березні 2012 року тодішній головний архітектор області Григорій Ходін.

Варто зазначити, що під час будівництва гостро стало питання демонтажу сходів, які ведуть із вулиць Суворова до театру ім. Куліша. Тодішня влада запевняла, що ТРЦ буде збудовано біля самих сходів й їх не буде демонтовано. Це було передбачено й у проекті будівництва, який було презентовано представникам ЗМІ.

По факту ж обіцянки так й залишилися обіцянками, а сходи зрештою було демонтовано й на їх місці розпочалися будівельні роботи. Це викликало обурення у херсонців, оскільки на місці «родзинки» головної пішохідної вулиці поступово почала з’являтися величезна будівля.

Натомість, це не останній й не найголовніший провал «Суворовського». Весь період будівництва був оповитий скандалами та протестами місцевих мешканців. Коли ж ТРЦ залишилося без власника, який міг контролювати процес будівництва, дощові води поблизу нього почали розмивати землю. Через це біля будівлі утворилися величезні ями.

У місті й донині ходять плітки навколо «Суворовського», а саме, що басейн, який розташований на останньому поверсі дав тріщину. Натомість, варто зазначити, що ця інформація не підтверджена, оскільки не проводилася комісія, яка б могла встановити факт аварійності даної будівлі.

Зараз же сумні реалії торговельного центру виглядають наступним чином: будівля зі зруйнованими та розмальованими стінами й побитими вікнами.

На річницю святкування дня міста журналісти сайту «Гривна» проводили опитування херсонців на вулиці Суворова, як раз поблизу ТРЦ, й одним із ключових питань було: «Що вас не влаштовує у нашому місті?». За весь день опитування свою думку висловили близько 30 херсонців. Більшість містян нарікали на роботу громадського транспорту, сміття на вулицях Херсона та погану якість доріг. Також відсотків 30 херсонців озираючись по сторонах вказували рукою на «Суворівський» й відповідали, що їх не влаштовує це «одоробло» на вулиці Суворова.

«Колись були гарні сходи та й головна туристична вулиця міста була більш затишнішою, а зараз це що – «одоробло», яке руйнується буквально на очах», - відповів херсонець Олександр.

Зараз же у будівлі функціонує лише частина першого поверху із різними магазинами, але вони не користуються великим попитом у місцевих мешканців.

Тож, аби ви на власні очі змогли упевнитися в тому, що тодішні обіцянки зовсім не сходяться із виконаною станом на сьогодні роботою ми підготували для вас коротке відео з архівними фото з презентації ТРЦ «Суворовського».

Приєднуйтеся до нас:

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Краєзнавчий музей викопує заховані археологічні знахідки

Херсонські підлітки, яких окупанти вивезли в Крим, таємно зафільмували своє життя в полоні

Погрози, підвал, побиття… Хто та як знущається над українськими дітьми, вивезеними до Криму «на відпочинок»

«Ніякої різниці між визволенням Херсона й Криму немає і не буде» – Ахтем Чийгоз про звільнення півострова