Коронавірус уже на Херсонщині

Автор: Анастасія МАТЮХІНА 01 Апр. 2020 11:25

На Херсонщині зареєстрований перший випадок захворювання на COVID-19. Про це 25 березня повідомив офіційний сайт Херсонської ОДА

Коронавірус виявили в 32-річної мешканки Генічеська, яка нещодавно повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів. 15 березня жінка звернулася до лікарні з підвищеною температурою, вона повідомила про своє перебування за кордоном, тож одразу була госпіталізована.

Як розповідає директор обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко, спочатку пацієнтку перевірили за допомогою експрес-тесту, який показав негативний результат (варто відзначити, що точність цих тестів складає не більше 30%).

А вже згодом лабораторний аналіз, що проводили в Києві, підтвердив захворювання. Пацієнтка знаходиться в інфекційному відділенні райлікарні під постійним наглядом медиків, жінка перебуває в задовільному стані та отримує все необхідне лікування. До речі, як підкреслює Короленко, лікування для неї абсолютно безоплатне – відбувається за кошти держбюджету.

Що стосується тих, із ким контактувала хвора після повернення до України, то ці особи вже встановлені. В жінки є діти, разом із іншими родичами пацієнтки вони перебувають на самоізоляції під наглядом медиків. Працівники соціального захисту привозять їм необхідні продукти харчування. Також в обсервації перебувають медпрацівники, які раніше оглядали пацієнтку. Інші особи, які контактували зі хворою, взяті на облік. За словами директора Департаменту охорони здоров’я, їх будуть відвідувати та контролювати лікарі. Відзначимо, що всіх перевірили за допомогою експрес-тестів, жоден із них не підтвердив захворювання. Загалом, як повідомляє ОДА, з хворою контактували 30 осіб.

Як повідомив мер Генічеська Олександр Тулупов, під’їзд будинку, де проживають пацієнтка з родиною, вже дезинфікували. Комунальники почали проводити обробку дезинфікуючими засобами під’їздів багатоквартирних будинків по всьому місту. Також відповідно до рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на в’їздах і виїздах із Генічеська були встановлені блокпости в трьох напрямках – з боку Арабатської Стрілки, села Азов-ське та селища Новоолексіївка, аби попередити розповсюдження коронавірусної інфекції в Херсонській області. На цих постах рятувальники розгорнули намети. Тут, окрім надзвичайників, чергують поліцейські, прикордонники та медики. За словами заступника голови ОДА Вадима Чабана, пости забезпечені термометрами для вимірювання температури всіх, хто перетинає межі міста. В разі виявлення температури понад 380 особу одразу ж доставлять у лікарню. Як відомо, в Генічеській районній лікарні для потенційно хворих на коронавірус підготовлено 8 закритих боксів. Також на в’їздах-виїздах ввели додаткові заходи зі cанітарнoї обробки транcпoрту. На всіх блoкпocтах установлені бар’єри з піcкoм і  хлоркою, через які повинні проїжджати всі автомобілі.

Відзначимо, що наразі говорять про ще один потенційний випадок коронавірусу. 29 березня Віктор Короленко повідомив, що в Генічеську помер 45-річний чоловік. Напередодні він потрапив до лікарні з ознаками серцевої недостатності. Ознак респіраторної вірусної інфекції в нього не було. Також у нього не було підвищення температури. Як написав Короленко на своїй сторінці у Facebook, пацієнт був у надважкому стані. На жаль, врятувати його не вдалося. Експрес-тест на коронавірус дав позитивний результат. Тож були відібрані матеріали для лабораторного дослідження на підтвердження чи спростування діагнозу. Відповідні служби зараз виявляють усіх осіб, які контактували із загиблим, щоб у разі підтвердження діагнозу оперативно відреагувати. За словами Короленка, чоловік не був за кордоном і не контактував з мешканкою Генічеська, в якої діагностували коронавірус. Варто відзначити, що перші публікації в ЗМІ про смерть мешканця Генічеська з’явилися з посиланням на інший пост Короленка, який він уже видалив. Сам керівник департаменту стверджує, що його сторінку в соцмережі зламали, а він той пост не писав. Крім того, як відповів облпрокурор на запит «Гривни», записи в Інтернеті не мають статусу офіційних, тож варто, що називається, ділити на 2 все, що читаєте в Facebook, інших соцмережах.

Отже станом на 31 березня в жінки з Генічеська – єдиний офіційний випадок захворювання на COVID-19 у Херсонській області. Є 13 підозр щодо можливого інфікування, очікуються результати досліджень. 30 березня стало відомо, що підозра на коронавірусну інфекцію за результатами лабораторного дослідження в померлого не підтвердилося. Пізніше стало відомо про ще один випадок. У Каховці помер 36-річний чоловік, який 2 тижні тому повернувся з Польщі та перебував на самоізоляції. Про це, знову таки в «Фейсбуці», повідомив мер Каховки Андрій Дяченко. Він інформував, що хворий мав усі симптоми коронавірусу, але не звернувся по медичну допомогу, лікувався вдома. Чи дійсно причиною смерті став коронавірус, стане відомо після лабораторного аналізу.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів