Знак якості: магазини «АТБ» сертифікують на відповідність міжнародному стандарту

Автор: Тарас Холод 18 Сентября 2020 16:33

У наш вік вільної торгівлі в продажу є будь-які продукти – можна знайти як свіжі вітчизняні овочі нового врожаю, так і рідкісні екзотичні плоди. Основними критеріями під час вибору продуктів для багатьох жителів Херсона є якість і безпека.

Щоб безперебійно забезпечувати свіжими та здоровими продуктами своїх клієнтів, яких уже налічується майже 4 млн осіб, компанія «АТБ-Маркет» створила складну багаторівневу систему аудиту якості.

Завдяки їй на прилавки 1154 супермаркетів лідера вітчизняного ритейлу в 24 областях України, включаючи й Херсонську, попадають  тільки якісні продукти: без небезпечних добавок, токсичних барвників і шкідливих консервантів. Давайте спробуємо розібратися, як вона працює.

Почнемо з того, що супермаркети найбільшої української торговельної мережі ще з 2017 року проходять сертифікацію на відповідність загальновизнаному міжнародному стандарту ISO 22000:2005. У багатьох розвинених країнах світу наявність такого документа вважають знаком якості та гарантією безпеки продуктів. В основу даного стандарту покладені принципи Hazard Analysis and Critical Control Points (Аналіз ризиків і критичні точки контролю). Системно відслідковують весь шлях того або іншого продукту: від заготівлі якісної сировини, дотримання технологій під час виробництва, суворого виконання умов зберігання та транспортування і до того моменту, коли клієнт купує його в магазині.

До початку 2020 року сертифікували вже понад п'ятсот магазинів найбільшої національної торговельної мережі.

Ця система складна, вимагає величезних зусиль і ресурсів. Проте вона дозволяє прогнозувати, враховувати, оцінювати, попереджати та фактично зводити до нуля будь-які ймовірні ризики для продукту.

З літа поточного року супермаркети «АТБ» проходять так званий ресертифікаційний аудит системи менеджменту безпеки харчової продукції. Проводить його міжнародний орган із сертифікації – «Quality Austria». Перевіряють відповідність нової версії міжнародного стандарту ISO 22000:2018. Такі документи повторно одержали вже 502 магазини «АТБ». Ще 130 дискаунтерів цю сувору перевірку пройдуть уперше. Таким чином, під кінець року сертифікують за міжнародним стандартом ISO 22000:2018 більш як половину магазинів цієї мережі.

Нагадаємо, що асортимент магазинів «АТБ», у тому числі й тих, що працюють у Херсоні, становить понад 3,5 тис. найменувань товарів. Якщо той чи інший продукт представлений в асортименті мережі  «АТБ» – багаторічного лідера вітчизняної галузі ритейлу – це вже можна вважати підтвердженням його гарантованої якості, безпеки та відповідності міжнародним стандартам.

Паралельно із цим якість і безпеку продуктів харчування та товарів першої необхідності в «АТБ» відслідковує власний відділ контролю – причому не менш ретельно, ніж закордонні аудитори. Регулярно проводять планові перевірки якості: щомісячні, квартальні, піврічні, річні. Приміром, раз на місяць в особливому порядку прямо із полиць магазинів торговельної мережі відбирають більше тисячі найменувань різних товарів, які потім спрямовують на експертизу. У лабораторіях експерти аналізують безліч хімічних, фізичних, органолептичних показників продукту. Перевіряють практично всі характеристики – від вмісту заборонених харчових добавок до смакових якостей.  Непланові перевірки потрібні в тому разі, коли на якусь продукцію поступило декілька скарг від споживачів. До реалізації в дискаунтерах торговельної мережі «АТБ» допускають тільки перевірені та безпечні продукти.

У своєму постійному прагненні забезпечити клієнта якісною продукцією компанія «АТБ» пішла на безпрецедентний крок – почала використовувати експертний потенціал мільйонів своїх покупців. У всіх супермаркетах мережі діє програма «Гарантія свіжості». За її умовами клієнту, що купив або навіть просто знайшов у торговому залі прострочений товар, компенсують його вартість у трикратному розмірі.

Такий сучасний і системний підхід дозволяє бути впевненим у безпеці будь-якого продукту в супермаркеті «АТБ», у тому числі й у нашому місті.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів