Вогнегасник входить до обов’язкового оснащення будь-якого автомобіля, який бере участь у дорожньому русі. Він повинен бути з дійсним терміном придатності та відповідати усім вимогам, тому краще купувати його та інше обладнання у надійного постачальника, як Autobaza. Також існують правила зберігання та використання цього приладу.
Правила зберігання та кріплення вогнегасників у машині
Правила дорожнього руху зазначають, що вогнегасник повинен бути закріплений лише у місцях, затверджених виробником автомобіля. Це необхідно для безпеки під час руху та можливості швидко знайти прилад за необхідності. Щоб він ідеально підходив під кріплення та вимоги, слід купити вогнегасник у машину у виробника з відмінною репутацією.
Прилад має бути закріплений подалі від джерел тепла й навіть прямих сонячних променів, але щоб водій чи пасажир мав швидкий безперешкодний доступ. Найкраще придбати відповідний кронштейн, який допоможе закріпити вогнегасник під сидінням або у багажнику.
Різниця між вуглекислотними та порошковими вогнегасниками
Для гасіння звичайного автомобіля можна використовувати порошкові вогнегасники, які утворюють густу щільну піну. Вона перекриває кисню доступ до точки загорання. Але вони можуть бути небезпечними для очей та дихальних шляхів, а також не підходять для електрокарів.
Вуглекислотні вогнегасники не завдають шкоди здоров’ю за короткочасного контакту, але можуть викликати обмороження під час торкання холодних металевих частин. Водночас вони мають низку переваг:
- речовина дуже швидко переходить у твердий стан, обмежуючи доступ кисню;
- вміст має температуру до -70°c та сильно охолоджує зону;
- добре гасить тліючі матеріали;
- підходить для обробки електрообладнання під напругою;
- не залишає насичених плям.
Вибір залишається за водієм. Також потрібно орієнтуватися на ПДД.
Як правильно користуватись вогнегасником
Починати роботу потрібно на відстані не менше 1,8 м. Слід зірвати верхню пломбу і висмикнути чеку. Потім насадку на шланзі треба направити в основу полум’я та натиснути на важіль. Поступово під час затухання вогню потрібно підходити ближче та повторювати обприскування.
Проте вогнегасник повинен чітко відповідати класу загорання. Для гасіння бензину чи інших схожих рідин підходить Б, а клас С використовується для пожеж, пов’язаних з газами. Придбати вогнегасник, який повністю відповідає правилам дорожнього руху, можна в інтернет-магазині Автозвук.