Сучасна вища освіта – це не тільки лекції, а й зустрічі з відомими та успішними фахівцями

Автор: Ганна ВОРЖАКОВА 14 Май 2021 11:25

Пріоритетні вектори освіти в Херсонському державному аграрно-економічному університеті – це практична підготовка, формування різнобічно розвиненої та соціально активної особистості

Важливо, щоб студенти, отримавши знання в університеті, змогли в майбутньому застосувати їх в професійній сфері та реалізуватися як висококласні фахівці. Саме тому навчання в ХДАЕУ будується на комбінації класичних форм академічної активності та плідної співпраці з фахівцями, експертами реального сектору економіки в формі відкритих лекцій, майстер-класів, зустрічей на платформі Школи аграрного лідера чи виїзних занять.

Зокрема студенти економічного факультету зустрічалися з фахівцями різних галузей, які допомогли молоді зорієнтуватися в питаннях організації бізнесу, обліку та податків, ведення підприємницької діяльності. Досвіду з цих питань здобувачі набували в голови правління ГО «Асоціація економістів України», фінансового аналітика, власника консалтингового бізнесу В’ячеслава Лебідя, старшого державного ревізора-інспектора Новотроїцької державної податкової інспекції Едема Халілова, директорки консалтингової фірми ТОВ «Арміда» Олени Нагорної. У рамках реалізації міжнародного проєкту USAID відбулася зустріч здобувачів спеціальності «Облік і оподаткування» з експертом з оцінки ринку праці Оксаною Козак. Разом зі студентами вона обговорила потенціал лідерства, підприємництва, факторів ефективного працевлаштування.

На платформі Школи аграрного лідера майбутнім фахівцям у сфері економічної освіти розповіли про інноваційні методи, які навчають активним способам здобуття нових знань, стимулюють творчі здібності: спікерували на цій зустрічі Олександр Кедровський – директор ДНЗ «Білозерське професійно-технічне училище № 6», і Наталія Мажора – викладач економіки ДНЗ «Херсонське вище професійне комерційне училище». 

Крім того, в Школі аграрного лідера зі здобувачами спеціальностей «Менеджмент» та «Менеджмент (ІТ)» в рамках круглого столу обговорили, як заснувати бізнес. Не менш пізнавальним було заняття, проведене Сергієм Ромашком (директором Пляжу the Box by Lampochka Studio). Успішний підприємець розповів, як працювати з фінансами, як правильно спілкуватися з клієнтами тощо.

Студенти економічного факультету, які здобувають знання зі спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм», отримали чудовий шанс поспілкуватися про різноманітні форми творчого туризму із заслуженим працівником культури України Ольгою Миронець. Секрети ресторанного і готельного бізнесу розкривали молоді директор ресторану сучасної української кухні «Пан Атаман» Юлія Колесніченко,  фахівці готелів Muskat та Lunca speakeasy bar. 

Здобувачі вищої освіти освітньо-професійних програм «Менеджмент ІТ», «Менеджмент» і викладачі кафедри менеджменту та інформаційних технологій мали змогу долучитися до online-лекцій провідних фахівців відомих компаній – Аppflame, Genesis, SoftServe, UKRSIBBANK, «Альфа-Банк» тощо.

Насиченою за змістом і формами є діяльність кафедри публічного управління та адміністрування, викладачі якої залучені до реалізації програм забезпечення рівних прав та можливостей, формування гендерної культури освітнього простору. Це в свою чергу підвищує якість викладання дисциплін та сприяє впровадженню принципів гендерної рівності в університетській спільноті. 

Плідною формою реалізації соціальної відповідальності та активності, сприяння розвитку місцевої громади є профорієнтаційні зустрічі та сесії канікулярних шкіл. Наприклад, викладачі кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу й іноземних мов провели інтенсив з англійської мови ZNOPREP, викладачі кафедри економіки та фінансів – онлайн-навчання для учнів 9–11 класів «Весняна бізнес-школа», викладачі кафедри публічного управління та адміністрування – засідання «Школи юного політика». Жваві дискусії школярів та спікерів відбувалися на різноманітну тематику: своє місце в політиці та політичній боротьбі, ключові принципи свідомого суспільства, персональні фінанси, підприємництво і лідерство тощо. Поринути з головою в цікавий світ математики, паралельно підготувавшись до складання ЗНО, мали змогу учні на інтенсив-курсі з математики. У рамках дня гостинності відбулася профорієнтаційна зустріч із здобувачами Новокаховського приладобудівного фахового коледжу. Таким чином, наші потенційні абітурієнти мають змогу пересвідчитися в перевагах навчання в ХДАЕУ, беручи участь у різноманітних онлайн-заходах та івентах реального простору. 

Гармонійна особистість – це також загартований характер та воля до перемоги. На спортивному майданчику Херсонського державного аграрно-економічного університету відбулися змагання з волейболу серед закладів вищої освіти за програмою ХVІ обласної Універсіади (обласних студентських спортивних ігор) 2020–2021 років. У запеклій боротьбі за першість, виборюючи м’яч за м’ячем, впевнену перемогу здобули господарі майданчика – команда юнаків ХДАЕУ. Команда дівчат зайняла друге місце. У змаганнях із настільного тенісу здобувачі також посіли призові місця.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

На фото: підписано угоду про співпрацю між ХДАЕУ та рестораном сучасної української кухні «Пан Атаман».

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів