Що зміниться в автострахуванні у 2024 році

Що зміниться в автострахуванні у 2024 році

Автор: Григорій Сергієнко 09 Май 2024 08:45

У 2024 році планується низка суттєвих змін у галузі автострахування. Наразі до другого читання готується законопроєкт, у якому запропонована нова модель ОСЦПВ. Якщо Верховна Рада ухвалить ці реформи, зміни набудуть чинності вже з 1 липня.

Яких змін очікувати, якщо законопроєкт №8300 буде ухвалено?

Кандидатство України на вступ до Європейського Союзу потребує перегляду чинних норм у сфері обов’язкового автомобільного страхування. Зміни торкнуться кожного з учасників ланки: власників транспортних засобів, страхових компаній і МТСБУ. Проте реформа не відбудеться миттєво. На даний момент передбачений перехідний період до 7 років.

Збільшення суми виплат

Водії зможуть розраховувати на те, що сума гарантованих страхових виплат стане вищою. Протягом перехідного періоду вона поступово збільшуватиметься до рівня, який відповідає стандартам ЄС.

Підвищення вартості ОСЦПВ

Ціна страховки на авто також буде переглянута. НБУ пропонує скасувати державне регулювання, щоб страхові компанії самостійно встановлювали вартість послуг. В планах також є й активний розвиток цифрових технологій, онлайн сервісів з можливістю придбати поліс дистанційно, що значно полегшить цей процес для власників транспортних засобів.

Зміни у системі виплат

Якщо внаслідок ДТП була завдана шкода життю чи здоров’ю інших учасників руху, передбачаються регулярні та послідовні виплати компенсації потерпілому. Для розрахунку суми відшкодування за пошкодження транспортного засобу буде застосована нова модель. Пропонується не враховувати зношення автомобіля та окремих деталей.

Пряме врегулювання збитків

У разі ухвалення законопроєкту, постраждалий може звертатись за компенсацією до своєї страхової компанії, в якій був оформлений поліс. Це підвищує рівень зручності та безпеки автовласників. 

Зміни у роботі МТСБУ

Систему управління Моторно-транспортного страхового бюро України також очікують зміни. Вони направлені на те, щоб зробити роботу організації більш ефективною та сучасною. Зокрема, розглядається модель дворівневої системи управління.

Так, за чинною інформацією, у 2024 році планується багато змін у галузі автомобільного страхування. Реформи направлені на те, щоб клієнти могли отримувати ще якісніший та безпечніший сервіс, який відповідає європейському рівню. Автострахування онлайн з можливістю оформити договір дистанційно буде лише розвиватись.    

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів