Вже багато років поспіль ПриватБанк та Mastercard проводять Всеукраїнську олімпіаду «Фінансовий геній» серед дітей України. Цьогорічний конкурс зібрав рекордну кількість учасників – майже 16 тисяч школярів. Два перших місця у різних вікових категоріях вибороли херсонці.

«Якщо в перші роки проведення олімпіади реєструвалися кілька сотень школярів із різних куточків України, в 2019-му – трохи більше 6 тисяч, то в 2020 році була рекордна кількість учасників – 15878. Приємно, що взяли участь та стали переможцями діти не тільки з великих міст, як фіксувалося раніше, але й із віддалених сіл та селищ», - зазначила керівник освітніх програм ПриватБанку Анна Павлова.

Учасників розподіляли в три вікові групи, мінімальний і максимальний вік яких був від 6 до 17 років. Всі вони - власники Картки Юніора від ПриватБанку, строк дії якої не завершено. Діти мали проявити свої знання в сфері фінансів у трьох етапах конкурсу: три тури онлайн-завдань та фінал. Спочатку дистанційно, через Інтернет, конкурсанти «Фінансового генія» виконували різні завдання на теми з економіки, фінансів та банківської справи, розроблені Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів. Замість звичних аркушів паперу та ручок вони користувалися комп’ютерами, ноутбуками або планшетами. Коли прийшов карантин, то вніс свої корективи в плани організаторів та дещо змінив формат проведення олімпіади. А тому фінал-2020 вперше відбувався теж онлайн. До фіналу потрапив 61 конкурсант, серед яких у різних вікових категоріях опинилися і двоє херсонців – 8-річна Ірина Антонова та 13-річний Владислав Антонов, братик і сестричка.

Фіналісти «Фінансового генія» спершу проходили підсумкове тестування (25 завдань на 60 хвилин), і в той же день відбувався і творчий конкурс - пітчинг власних бізнес-ідей у форматі Google Презентації. Діти презентували свої проекти на тему «Як навчити сучасну дитину онлайн-банкінгу Приват24?». Школярам потрібно було всього за 5 хвилин відобразити в форматі презентації покрокові дії, які розкриють ідею як навчити та заохотити дітей користуватися онлайн-банкінгом Приват24.

«Учасники олімпіади-2020 були неймовірні! Вони настільки здивували журі конкурсу! Здавалося, що ми слухаємо не школярів, а ідеї колег-фінансистів. Особливо вражали творчі презентації старшої вікової групи. Діти довели, що не просто школярі, а справжні фінансові генії. Їх презентації - це практично готові бізнес-проекти. Кожного року якісь ідеї ПриватБанк брав в реалізацію. Та цього разу ідей, які можна відпрацьовувати, в десятки разів більше. Це чудово, що вдалося зібрати навколо себе таких фінансово грамотних дітей», - коментує керівник освітніх програм ПриватБанку Анна Павлова.

Презентації наших маленьких земляків теж вразили журі. Іра та Влад отримали перші місця переможців у середній та молодшій віковій категоріях олімпіади. А у старшій віковій категорії 1 місце виборов киянин Махиня Ігор. Іринка та Владислав Антонови вже вдруге прийняли участь в олімпіаді «Фінансовий геній». У 2019 році вони теж боролися за грошові призи. Влад навіть вибився в фінал.

«Минулого року фінал конкурсу ПриватБанку відбувався в Києві, - розповідає батько дітей Віталій. – У своїй віковій категорії Влад зайняв друге місце. Цього року діти знову вирішили прийняти участь у конкурсі. Їм це було цікаво. Особливо захопилася молодшенька Іра. Вона з таким натхненням готувала творчий конкурс, що я був вражений».

Як запевнив Віталій, ідеї творчого конкурсу цілком належать його дітям, а він дещо поміг з оформленням. Маленька Іра придумала, що навчити дітей та заохотити користуватися онлайн-банкінгом Приват24 можна за допомогою співробітництва ПриватБанку та розробників комп’ютерних ігор. Адже всі діти люблять в них грати. Наприклад, за користування функціями Приват24 маленьким користувачам давати безкоштовний доступ до певного рівня якоїсь гри. А от її старший брат запропонував для заохочення користуванням онлайн-банкінгом Приват24 нараховувати дітям «токіни» (бонуси), які потім можна було б витратити в системі ПриватБанку чи на інші стимулюючі подарунки.

Призовий фонд конкурсу був 123 тисячі гривень, із них максимальний приз – сертифікат на 50 тисяч гривень найстаршому переможцю. Суми визначали відповідно до віку переможця, адже за умов конкурсу ці гроші дитина може витратити лише на навчання і розвиток.

Ірина та Владислав Антонові.

«Коли минулого року Влад виборов 2 місце й отримав сертифікат, то оплатив рік додаткових корисних занять у Фізико-технологічному ліцеї, де він навчається. Зараз ми ще не визначилися, які освітні послуги для дітей оплатити сертифікатами. Та час є, бо вони діють до 2022 року», - зазначив батько «фінансових геніїв».

Призові гроші на навчання - гарна ідея організаторів конкурсу ПриватБанку. Адже завдяки цьому можна отримати корисні знання з різних сфер. Наприклад, оплатити курси іноземної мови, або взагалі відправитися до Англії для вивчення мови в середовищі її носіїв. Зокрема саме так вирішив переможець 2018 року старшої вікової групи, який отримав сертифікат на 50 тисяч гривень.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів