Перші книжки дитини: поради для батьків

Діти все більше проводять час в іграх на смартфонах та планшетах. У сучасних батьків виникає бажання долучити своє чадо до світу літератури, привити з дитинства любов до книжок. Недостатньо лише купити книги онлайн. Важливо правильно підібрати літературу для віку дитини.

Перші книги є дуже важливими, як перші кроки чи слова дитятка. І починати варто з самого раннього дитинства. Спочатку малюк звикає до невеликих творів, барвистих ілюстрацій героїв казок. Потрібно спонукати дитя до прагнення читати самостійно. Саме тому підбір книги важливий. Ми зібрали ряд простих рекомендацій.

Для найменших

Для раннього віку ідеальним вибором буде книжка-іграшка. Варто зазначити, що при її виборі важливо звернути увагу на вагу та міцність сторінок, адже малюк буде розглядати її сам, не контролюючи досконало власні рухи та силу рук. Тематика тут різна, але проста - люди, тварини, рослини та інше. Такі книжки містять короткі вірші або оповідання, які треба читати дитині чітко і повільно, намагаючись не наслідувати дитячі вимові.

Перші дитячі книжки можуть бути:

- вертушка, яка складена з рухомих аркушів;

- книжки, що нагадують форми різних об'єктів - будинок, авто або інше;

- інтерактивні, із звучанням простих мелодій, коротких оповідей або звуками тваринок;

- рухомими кольоровими деталями різних форм.

Дошкільний вік

Діти молодшого або середнього дошкільного віку полюбляють казки із чарівними мотивами, легкі віршовані твори, історії з улюбленими героями або про події з повсякденщини. Важливі також якісні ілюстрації та елементи, які мають розвивальні завдання. Тут підійдуть народні казки, оповідання українських або зарубіжних авторів. З такими книжками зручно навчати дитя читанню, вони розвивають пам'ять та сприйняття емоцій.

Старші малята вже більш свідомо сприймають зміст книги, переказу, співчуття героям та готові до самостійного прочитання. Тут можна орієнтуватися на власний досвід при виборі літератури, враховуючи вік, рівень розвитку та загальну зацікавленість дитини. Тут можна порекомендувати народні казки, книги із приказками, загадками та іншим українським фолькльором, класичну та сучасну літературу для такого віку, енциклопедії різної тематики та видання для виконання самостійних розвиваючих вправ.

Варто пам'ятати, що книга допомагає донести дитині важливу інформацію та знання про навколишнє середовище, довкілля, взаємини між людьми. Герої літературного світу можуть дати малечі відповіді на нескінченні запитання про наш всесвіт, задовольняючи жагу цікавості до всього, що відбувається навколо.

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів