Найвищі за десятиріччя темпи зростання кредитування

Банківський сектор після тимчасового сповільнення, пов’язаного зі світовою кризою, знову рішуче набирає обертів у кредитуванні

Відновлення економічної активності та подальше зниження кредитних ставок сприяли активізації попиту на кредити з боку бізнесу та населення. Процентні ставки залишаються історично найнижчими. Про це повідомляє НБУ.

«Чисті активи банків зросли внаслідок збільшення кредитування клієнтів за одночасного зменшення вкладень у облігації внутрішніх державних позик. Темпи зростання кредитів населенню в річному вимірі пришвидшилися до 31,2% порівняно з попереднім кварталом і перевищили докризовий рівень. Іпотечні кредити зберігають випереджальну динаміку порівняно зі споживчим кредитуванням – понад 16% за квартал», – говориться в повідомленні НБУ.

Зокрема уповноважені банки в межах держпрограми «Доступна іпотека 7%» станом на 11 листопада видали 1059 кредитів на загальну суму 916 мільйонів гривень, стверджує Міністерство фінансів. Із загальної суми – 24,42% кредитів видали на первинному ринку нерухомості, 75,58% – на вторинному. Загалом до банків надійшло 1505 заявок на участь у програмі на загальну суму 1314,18 млн грн. У програмі задіяні 23 регіони. Найбільш активними були – Київ (33,28%), Київська область (31,56%), Львівська (6,42%), Харківська (6,16%), Рівненська (3,79 %).

Нагадаємо, що запуск «Доступної іпотеки 7%» стартував у березні. На сьогодні в ній беруть участь 19 банків – як держаних, так і комерційних. Для залучення більшої кількості учасників Кабмін скасував вікові обмеження до нерухомого майна, крім містмільйонників. У цих містах вік будинку повинен бути не більш ніж 10 років.

СТВОРЯТЬ ФОНД ДЛЯ ПІДТРИКИ МАЛИХ АГРАРІЇВ

4 листопада Верховна Рада підтримала створення фонду, який забезпечуватиме кредити малих і середніх аграріїв держгарантіями. Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві має стати небанківською фінансовою установою з особливим статусом, щоб підтримувати мікро-, мале та середнє підприємництво, фізичних осіб-підприємців, що провадять діяльність у галузі сільського господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів за кредитними договорами, повідомляє сайт ВР.

Як пояснив міністр аграрної політики Лещенко, дякуючи законопроекту фермери, які обробляють до 500 га, матимуть можливість на гарантії від держави для отримання кредитів у фінансових установах. Фонд надаватиме гарантії до 50% непогашеної суми основного боргу, але не більш ніж 10 років. Учасниками фонду крім держави можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи. Передбачається, що фонд має набути статусу фінансової установи та отримати відповідну ліцензію.

Тэги:

Деньги
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів