Ламінат: його переваги та безпека для здоров'я

Одне з найпопулярніших покриттів для підлоги вдома та офісі - ламінат. Різноманітність характеристик та видів, цінова політика роблять його доступним для всіх слоїв населення. Які переваги ламінату, чи шкідливий він для людини - далі.

Для початку варто розібратися з чого складається ламінат. Його верхній шар - це акрилова чи меламінова плівка, яка захищає від механічних пошкоджень та вологи не лише саме дошку, а й зовнішній вигляд покриття - декоративний шар. Останній виробляється із спеціального паперу, на який нанесено малюнок. Це може бути імітація натуральної деревини, паркету, каменю або інших дизайнерських рішень.

Основою ламінату є міцна ДВП (деревоволокниста) або ДСП (деревостружкова) плита, на якій є спеціальний врізаний замок для легкого монтажу покриття. Цей шар відповідає за довговічність. Нижній - пластик або смолистий папір, який виконує функцію стабілізації та забезпечує основі температурну та вологостійкість.

ТОП-7 переваг обрати ламінат

Ламінат має свої переваги. Зазвичай, основними виділяються наступні:

- сучасний ламінат є міцним покриттям, яке вирізняється стійкістю до різних навантажень та стиранню;

- він легкий у догляді. Достатньо простого протирання ламінатної підлоги вологою ганчіркою;

- ламінат простий в монтажі завдяки спеціальній конструкції дошок та замків, що робить вартість робіт з його укладання відносно невисокою, порівнюючи з керамічною плиткою або паркетом;

- ціна ламінатної дошки є доступною в порівнянні з паркетною;

- ламінат не є пожежонебезпечним. Кинутий на підлогу недопалок не спричинить займання підлоги та її пошкодження;

- покриття з ламінату має довгий термін експлуатації;

- сучасний ламінат виробляється з екологічних матеріалів, які не шкодять здоров'ю, та є гіпоалергенним.

Безпека для здоров'я

Пункт про безпеку для здоров'я є важливим. Попри те, що ламінатна дошка на понад 85 відсотків складається з натуральних матеріалів та сировини, виробник може використовувати для її виготовлення формальдегід, яким розводять смолу для верхнього шару. Саме тому, під час купівлі ламінату варто зважати на клас емісії. Таких є чотири - Е0, Е1, Е2 та Е3.

Перший (він же нульовий) - ламінат без формальдегіду, ціна якого, звісно вища за інші. В основі такого покриття лише натуральні компоненти. Найбільш популярним є клас Е1 - з мінімальним вмістом формальдегіду, який може монтуватися на теплу підлогу. Е2 та Е3 містять концентрацію небезпечної речовини в 3 та 6 разів більшу під попередній клас. Вкладати такий ламінат, зазвичай, не рекомендують у приміщеннях, в якому постійно перебувають люди.

Однак цей клас дозволено монтувати при умові, якщо інші вироби приміщенні не містять формальдегід. Важливо нагадати про обов'язкову вимогу при купівлі сертифікату відповідності, що вбереже вас від неякісного ламінату.

З асортиментом можна ознайомитись на сайті Holz: https://holz.ua/ua/pol/laminat/shopby/class-32

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів