17 вересня в Херсоні відбулася урочиста та красива подія: Херсонський державний аграрний університет святкував 145 років від дня свого заснування.

Це свято, без сумніву, важливе для всього нашого аграрного регіону, і кількість поважних гостей, які завітали на день народження вишу, красномовно свідчила про це. Організатори зуміли заінтригувати всіх уже з перших хвилин: на Студентській площі, нещодавно вимощеній плиткою, розташувалася середньовічна замкова брама зі справжнім підвісним мостом! А коли залунала мелодія зі знаного серіалу «Гра престолів», то гості нібито й справді поринули в давню епоху. Міст поволі опускається – і через браму на площу до гостей на конях виїздять декани факультетів, за ними – прапороносці з факультетськими штандартами, і – першокурсники, які щойно стали здобувачами вищої освіти.

Власне, ці вчорашні школярі були головними героями святкового вечора – адже водночас із днем народження Аграрний університет відзначав посвяту першокурсників у студенти ХДАУ. І хоча середньовічний казковий антураж створював атмосферу загадковості, справжньої «гри престолів» не відбулося – бо в Аграрному університеті зусилля кожного студента та викладача спрямовані на загальний успіх. Це підтверджує історія вишу, який за 145 років пройшов шлях від земського училища до провідного освітньо-наукового закладу.

У ювілей альма-матер свої дні народження святкували ще й 5 факультетів: агрономічному, з якого все й розпочалося, виповнилося 145 років. 94-й рік народження відзначив біолого-технологічний, 55-й ювілей – у факультету водного господарства, будівництва та землеустрою, 35-річний – у економічного. І хоча лише 19-й рік народження святкував наймолодший факультет – рибного господарства та природокористування, його вклад у розвиток Аграрного вже досить помітний.

І нове поповнення, якому університет відкрив свої двері, гідне найкращих традицій ХДАУ. Серед нових студентів – відмінники навчання, переможці міських, обласних і всеукраїнських олімпіад і конкурсів, літературних і наукових робіт, науково-дослідницьких робіт всеукраїнського рівня, учасники АТО та волонтери, кандидати в майстри з різних видів спорту, чемпіони – включно до чемпіонів світу, лауреати музичних фестивалів, медалісти мистецьких і спортивних змагань.

Урочисто лунали слова студентської клятви, яку зачитували декани, і нові студенти аграрної родини перед батьками, викладачами, гостями клялися: бути гідними спадкоємцями наукових і освітніх традицій Аграрного університету, примножувати його здобутки та славу, не шкодуючи сил опановувати накопичені людством знання, спрямовувати свої зусилля на збереження довкілля, розвиток агропромислової галузі України, зростання економічної могутності та продовольчої безпеки держави, берегти та примножувати чесноти студентського братства, бути патріотами своєї держави, збагачувати її славу творчими успіхами та професійними досягненнями. Легкого шляху до освітніх вершин ніхто не обіцяв, але цікавого, незвичного, креативного – буде вдосталь!

І цьому яскравим прикладом став святковий вечір – багатий на творчі подарунки та щирі вітальні слова. Ректор Юрій Кирилов першим привітав родину Аграрного університету, яка цьогоріч поповнилася на більш ніж тисячу здобувачів вищої освіти різних рівнів і форм навчання. Від душі Юрій Євгенович побажав першокурсникам, щоб їх роки в університеті були щасливими, яскравими та продуктивними, щоб згодом студенти стали справжніми фахівцями своєї справи, професіоналами й могли пишатися тим, що вони – випускники ХДАУ.

«Ми не зупиняємось ні на хвилину в розвитку та модернізації, – запевнив ректор університету. – Цього року відкрили ще три нові спеціальності: «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза», «Електротехніка, електроенергетика та механіка», «Туризм». З’являються нові лабораторні комплекси, відкрито розплідник нішевих плодових культур із сучасною метеостанцією, акваріальний комплекс, виборюємо міжнародні гранти та проекти. Викладачі університету захистили три докторські та 4 кандидатські дисертації. Сьогодні Аграрний – це історія успіхів і перемог, втілення амбітних планів і реалізація інноваційних проектів, це колектив професіоналів, найкращі студенти та випускники. Усі разом ми змогли створити своєрідну екосистему з потужною науковою, освітньою, виробничою, культурною та спортивною сферою».

За 145 років перегорнуто чимало сторінок літопису Аграрного університету, про деякі з них гостям свята нагадали в короткому документальному фільмі: історія від земського училища, заснованого 1874 року, «сторінки» технікуму, інституту – до нинішнього статусу вищого навчального закладу 4-го рівня акредитації. Зараз Херсонський державний аграрний університет – це 5 факультетів, 26 спеціальностей, більше 3000 здобувачів вищої освіти. Освітній процес забезпечують 250 викладачів, серед яких 30 докторів наук і професорів, 180 кандидатів наук і доцентів. На базі університету функціонують інноваційні освітні проекти, серед яких Школа аграрного лідера, Школа економіки, Школа майбутнього інженера тощо. Кожен факультет має значні досягнення, пишається власними вченими, запроваджує наукові школи, відкриває нові спеціальності. Вирує насичене цікаве життя: наукові конференції та семінари, інноваційні проекти, численні творчі та спортивні змагання – кожне з них додає чергову сторінку до славної історії університету. А в результаті в стінах вишу в процесі розвитку створюється нова формація фахівців, які здатні працювати в сучасних умовах.

Аграрний університет – осередок наукового та суспільного життя Херсонщини, його діяльність пов’язана з широким колом наукових організацій, державних органів влади, підприємств із різних сфер. І до свого ювілею ХДАУ отримав величезну кількість привітань. Зокрема народний депутат Павло Павліш – до речі, випускник Агарного, зачитав вітальний лист від голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Директор Інституту зрошуваного землеробства Раїса Вожегова передала добрі слова від Президії Національної академії наук України. Кожен із виступаючих наголошував, що команда університету невпинно працює на розвиток не лише свого вишу, а й аграрної сфери регіону, змінює університет на краще: спільною працею створена ноосфера, в якій народжуються творчі наукові ідеї. Тож не дивно, що в урочистий вечір багато співробітників і студентів ХДАУ були відзначені нагородними грамотами, подяками різних рівнів – за свою наукову, творчу, професійну працю.

Всі досягнення та наукові розробки Аграрного університету важко перелічити, та й не варто цього робити – адже щодня виникають нові ідеї, удосконалюються розробки, тривають освітньо-наукові процеси. Та навіть на святі про це не забували: кілька пропозицій щодо можливих нових напрямів розвитку університету його керівництво точно «занотувало» для розгляду.

День народження Аграрний відсвяткував вдало: тепла атмосфера, щирі слова вітань, веселощі – і, звісно, яскрава насичена концертна програма, бо яке ж свято без музики й жартів!

А оскільки давно відомо, що студенти вишу – творчо обдарована молодь, то гості отримали справжнє задоволення, спостерігаючи за їх виступами. Чудові співочі голоси, стрімкі етнічні та сучасні танці, жартівливі номери, мистецтво бандуристок (які серед іншого виконали й гімн України), вправні барабанщиці та козаки-сабельники – вдячні глядачі підтримували виступи оплесками. А фаєр-шоу з палаючими мечами на фоні середньовічної брами під спалахами салюту стало дійсно яскравим завершенням святкового вечора.

Тож із днем народження, Аграрний університете! Нових тобі злетів, незмінних успіхів, важливих досягнень, злагоди твоїй великій гостинній родині!

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів