Економіка – це яскраво та актуально

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 10 Грудня 2020 14:40

Осінній семестр для студентів економічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету видався насиченим і цікавим – за кращими традиціями вишу.

Як розповіла «Гривні» декан економічного факультету Вікторія Крикунова, освітній і виховний процес в університеті побудовано таким чином, аби наповнювати життя студентів яскравими враженнями та подіями. Як уже відомо нашим читачам, у виші широко застосовують метод дуальної освіти – тобто навчання завжди є ефективною комбінацією теорії та практики. Вже з першого курсу студентів знайомлять з історіями успіху, залучають до проведення занять бізнесменів і професіоналів-практиків, які не лише розповідають про свою фахову діяльність, а й діляться власним життєвим досвідом, який формує особистісні якості…

Ні для кого не секрет, що найкращий досвід з’являється внаслідок практичної діяльності, тому студенти активно долучалися до круглих столів, тренінгів і наукових гуртків, брали участь в організації подій міського рівня, наприклад, осіннього ярмарку. Під гаслом «Устигнути все» пройшла осінь для студентів спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм»: родзинками навчання для них стали цікаві екскурсії найяскравішими куточками Херсонської області, драйвові виїзні заняття у вигляді прогулянок на байдарках  херсонськими плавнями, відвідування баз зеленого туризму, бібліотек і музеїв.

Як фірма приваблює клієнтів? Що потрібно робити, щоб завоювати їх лояльність? Як побачити ринкові можливості для розвитку бізнесу? На ці питання шукали відповіді майбутні підприємці – студенти спеціальностей «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність» і «Економіка» під час виїзного заняття на сімейній виноробні «Курінь». 

Студенти спеціальностей «Публічне управління та адміністрування» і «Право» долучилися до проєкту «Майбутнє України в обличчях». Участь у ньому є однією з цеглинок формування соціально відповідальної громадянської позиції, професійного фундаменту майбутніх фахівців регіонального та національного рівнів. 

Ефективною формою взаємодії з реальним сектором економіки, способом залучення студентів до прикладних питань майбутньої професійної діяльності є плідна співпраця з партнерами, зацікавленими в співробітництві з Аграрно-економічним університетом у рамках Школи аграрного лідера. Випускові кафедри організували тематичні зустрічі здобувачів із представниками бізнесових і владних структур, які надавали практичні рекомендації щодо майбутньої роботи. Тематичні напрями роботи Школи, серед яких «Туризм в епоху коронавірусу – реалії, перспективи, можливості», «Складові успішної діяльності викладача економічних дисциплін», «Start-up як основа активізації підприємництва та підвищення інвестиційної складової бізнес-процесів», «Формування ефективного іміджу лідера», є актуальним важелем генерування компетентностей студентів.

«Наші партнери із великим задоволенням діляться своїми знаннями і професійним досвідом», – продовжила розповідь декан. Так, майбутні обліковці і податківці знайомилися  із практикою політики захисту економічної конкуренції під час зустрічі з в. о. голови Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Вікторією Андрюк, а також поглиблювали знання з «Обліку у банках» на заняттях, які було проведено спільно із керівником напряму по роботі з бюджетними організаціями Херсонської філії «Приватбанку» Володимиром Чечоткіним.

Серйозні теми, успішні люди, важливі знання – це освітні будні студентів економічного факультету. Але чи можна навчатися, граючись? Так – доводить практика навчання. На початку жовтня в Школі аграрного лідера за участі Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP провели два етапи тренінгу «Системний погляд на агробізнес» за участі шести команд здобувачів всіх спеціальностей. Пізнавальна і захоплива ділова гра сприяла розвитку практичних навичок, адже відображала алгоритм реального ведення бізнесу. 

Тематиці започаткування власної справи було присвячено круглий стіл студентів спеціальностей «Менеджмент» і «Менеджмент ІТ» з партнерами. Учасники обговорювали, яку роль відіграє start-up у активізації підприємництва та підвищенні ефективності бізнес-процесів. Під час дискусії здобувачі вищої освіти вчилися генерувати ідеї майбутнього бізнесу та переконувати у їх високому потенціалі інших професіоналів.

«Карантинні обмеження хоча й вплинули на формат нашої взаємодії зі студентами, – говорить декан Вікторія Крикунова, – та не означали відсутність цікавих і змістовних подій: онлайн-заняття поєднуються із віртуальними екскурсіями, конкурсами, олімпіадами». Зокрема, майбутні менеджери взяли участь у міжнародній олімпіаді з навчальної дисципліни «Менеджмент» на базі Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації в режимі онлайн. Олімпіада проводилася в два етапи – тестування та написання есе. За підсумками – команда ХДАЕУ зайняла друге призове місце!

«Ми навіть переформатували нашу профорієнтаційну активність, – зазначає Вікторія Миколаївна. – Так, цієї осені традиційні Школи економіки та математики пройшли онлайн, що дозволило залучити й школярів із області. Таким чином ми розширили коло наших потенційних студентів, адже ще більше дітей змогли пересвідчитися, що наш економічний факультет – це цікаво, корисно та перспективно!». Спілкуємося зі школярами не лише на канікулах, а й урізноманітнюємо їхнє шкільне життя: викладачі кафедри економіки та фінансів провели для  команд трьох освітніх закладів – ЗОШ №46 («Піраньї економіки»), Херсонського ліцею журналістики, бізнесу і правознавства №29 («Економ-варіант») та Херсонської гімназії №6 (Mistrеss) – захоплюючу гру «Акули бізнесу» зі жвавою та пізнавальною дискусією, учасники якої креативно застосували економічне мислення до вирішення поставлених завдань.

Ось так цікаво та насичено триває студентське життя Аграрно-економічного університету: у віртуальній реальності з формуванням цілком справжніх знань і навичок.Тож зрозуміло, що за якісною та цікавою освітою треба йти до ХДАЕУ!

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів