Шкіра є найбільшим органом у людському тілі і відповідає за багато життєво важливих функцій, які дозволяють організму функціонувати належним чином. Серед іншого, вона утворює ефективний захисний бар'єр між внутрішньою частиною тіла та зовнішнім світом [1]. Хоча шкіра кожної людини побудована однаково (вона складається з трьох шарів: епідермісу, дерми та підшкірної клітковини), можуть бути деякі відмінності, які роблять її швидше старіючою, чутливою, реактивною, схильною до жирності або сухою. Сухість шкіри - дуже поширена проблема, яка виникає незалежно від статі і може торкнутися будь-якої вікової групи [2]. Що роботи, коли виникає дуже суха шкіра тіла?
Різні ділянки шкіри, різні причини
Потенційні фактори, що спричиняють сухість, шорсткість і потріскування шкіри, залежать від ділянки тіла:
- На обличчі або шкірі голови: невідповідна косметика та недостатній догляд. Сильно знежирюючі та подразнюючі рідини для вмивання та креми спричиняють швидке висихання шкіри, особливо тонких шарів.
- Скарги на шкіру взимку (найчастіше на обличчі, шиї та руках). Низькі температури, що переважають взимку, гальмують метаболізм шкіри і, як наслідок, сальні залози виробляють менше шкірного сала, що робить шкіру більш чутливою. Крім того, сухе і тепле повітря в приміщенні поглинає вологу зі шкіри.
- Суха і потріскана шкіра рук: вплив зовнішнього середовища, наприклад, під час роботи в саду або контакту з миючими засобами, які позбавляють шкіру вологи.
- Шкіра, яка стає сухою і шорсткою в результаті процесу старіння: з віком зменшується надходження ліпідів до шкіри.
- Гормональні розлади та метаболічні захворювання, такі як гіпотиреоз або діабет, можуть спричинити сухість шкіри, яка в даному випадку є наслідком хвороби. Ділянки шкіри, які часто схильні до цього, - лікті та коліна [3].
Окрім виявлення причини, що викликає дисбаланс у шкірі, важливим є дуже ретельний підхід до догляду за шкірою. Здатність шкіри утримувати вологу і ліпіди (шкірне сало) можна підтримати за допомогою регулярного використання засобів по догляду за шкірою, що містять цінні ліпідні і зволожуючі інгредієнти, такі як декспантенол. Ліпідну мазь, що містить декспантенол, можна наносити на ділянки шкіри, що піддаються особливо суворим умовам, потріскані та сухі. Активна речовина, декспантенол, сприяє регенерації шкіри зсередини, стимулюючи утворення нових клітин шкіри, одночасно зволожуючи її [2].
Суха та потріскана шкіра - коли необхідний візит до лікаря
Якщо покращення не настає, незважаючи на лікування ліпідною маззю для сприяння регенерації, важливо визначити глибинні причини проблеми. Проконсультуйтеся з фармацевтом або зверніться до фахівця, особливо якщо сухість шкіри супроводжується постійними симптомами, такими як біль, інфекції, загальне нездужання, незрозумілі зміни ваги, зміни нігтів, випадіння волосся та/або внутрішнє збудження або тривога [1]. Таким чином, ви отримаєте відповідні рекомендації щодо лікування, щоб незабаром знову відчути справжній комфорт у своїй шкірі.
Джерело:
2. Fauci AS, Braunwald E, Isselbacher KJ. Harrison’s principles of internal medicine14th edition, 1998. Chapter 79: Vitamin deficiency and excess, P. 480–7.
3. K. Duda-Grychtoł, S. Klasik-Ciszewska, A. Radosz A, Kosmetyczne i lecznicze zastosowanie roślin ozdobnych, Borgis – Medycyna Rodzinna R. 2018, nr 1a, s. 65-71
Тэги: