Українська податкова служба у своєму офіційному виданні опублікувала оновлений рейтинг представників бізнесу за обсягом перерахованих платежів до бюджетів усіх рівнів. Лідером у галузі роздрібної торгівлі та логістики стала компанія «АТБ». Кількість постійних покупців мережі неухильно зростає. Нині вона є головним постачальником гарантовано якісних продуктів для майже чотирьох мільйонів українців у 24 областях нашої країни.

Найбільший за багатьма показниками (товарообігом, числом супермаркетів, кількістю співробітників тощо) представник вітчизняної галузі роздрібної й оптової торгівлі – «АТБ» за рік зміцнив свої позиції одразу на три пункти. У зазначеному рейтингу торговельна мережа піднялася з 16 місця (яке займала в 2018 році) на 13. За результатами 2019-го підприємства корпорації «АТБ» сплатили до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до нашої херсонської міської скарбниці, 6,77 млрд грн. Якщо порівняти з попереднім роком – це на 49% більше. Таке відчутне зростання показників стало наслідком динамічного розвитку торговельної мережі «АТБ». Компанія підкорила два нових регіони: відкрила перші дискаунтери на Закарпатті й у Чернівецькій області. По всій країні за рік прийняли перших клієнтів 88 нових магазинів (у 2018-му – 80). Проведено модернізацію 41 супермаркету. На даний час у 280 населених пунктах України, у тому числі й у Херсоні, цілодобово працюють 1089 магазинів мережі.

Паралельно з розширенням карти присутності «АТБ», значно зріс і товарообіг. За рік цей показник збільшився на 22,4% – до 126,8 млрд грн. (включаючи ПДВ). Мережа побила власний рекорд попереднього року – в 2018-му даний показник становив 103,9 млрд грн. (а в 2017 – 80,2 млрд грн.).

Асортимент супермаркетів «АТБ» зараз перевищує 3,5 тисячі найменувань, з яких близько дев'яти сотень представлені товарами власних торгових марок. Така ексклюзивна продукція власного виробництва за якістю не поступається аналогам, які можна придбати на вітчизняному ринку, а от коштує значно дешевше. Купуючи такі товари, можна заощадити до 40%. Слід додати, що компанія не відступає від своєї багаторічної цінової політики – вартість будь-якого товару в дискаунтерах мережі нижча за середньоринкову на 10–15%.

Повертаючись до рейтингу найбільших платників податків країни, варто зазначити, що, як і роком раніше, перші позиції в ТОП-100 дісталися підприємствам нафтогазової й енергетичної сфер, виробникам тютюнової продукції, націоналізованому «ПриватБанку», а також великим держкомпаніям-монополістам. Це компанії, які зіграли важливу роль у фінансуванні соціальних програм, інфраструктурних проєктів, реформуванні – дані напрямки оплачуються коштами з бюджету. При цьому до першої сотні увійшли всього сім компаній, пов'язаних із роздрібною торгівлею та логістикою. Це корпорація «АТБ», яка посіла перше місце (в загальному рейтингу – 13), «Нова Пошта», що безпосередньо пов’язана з торгівлею (27 місце), «Епіцентр К» (30 місце – сплачено майже 2,5 млрд грн.), «Сільпо» (41 місце), McDonalds (54 місце), Metro (66 місце) й «Ашан» (77 місце).

Як бачимо, завдяки стратегії динамічного розвитку корпорація «АТБ» з великим відривом лідирує в цьому офіційному галузевому ТОП-7 найбільших платників податків.

Цікаво, що крім компаній «АТБ» і «Епіцентр К», інші представники галузі ритейлу, що потрапили до рейтингу, скористалися своїм правом не розголошувати суми сплачених податків і зборів, мотивуючи це комерційною таємницею. Про цифри можна здогадуватися, орієнтуючись на показники більш відкритих компаній, що перебувають у ТОП-100 поруч із ритейлерами.

Ці цифри формують наше благополуччя, оскільки дані кошти спрямовують на зарплати вчителям, медикам, соціальну допомогу, пенсії, ремонт доріг й інші важливі цілі, а це визначає рівень життя громадян і його якість. Після реформи децентралізації набагато більші суми зібраних податків залишаються на місцях. Це потужний ресурс для розвитку українських міст і селищ. Кожний із більш ніж тисячі супермаркетів «АТБ», включаючи й ті, що працюють у Херсоні, є не тільки торговим представництвом найбільшого ритейлера, але й важливим інфраструктурним об'єктом.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів