На Херсонщині та далеко за її межами чули про природний лікувальний потенціал нашого краю. Та досі не багато хто зважився його правильно використовувати – з користю для людей, задля оздоровлення

Мене завжди будуть приємно дивувати керівники, які перетворюються за викликом часу на менеджерів, які створюють фундамент для розвитку своєї команди та справи, якою вони займаються. Таких не лякає безгрошів’я системи, реформи, оптимізація – а стимулює до дій.

В останні роки фінансове становище лікувальних закладів складне. Всюди – оптимізація. Не обійшла стороною «дія» реформи й Херсонський обласний шкірно-венерологічний диспансер.

Менше місць для пацієнтів – менше медпрацівників. Але ж важко втрачати людей – фахівців, які мають висококласні знання. Тому директор облшкірвендиспансеру, очільник дерматологічної служби Херсонської області, заслужений лікар України Микола Рибалко, маючи перспективний план, ініціював із членами колективу диспансеру створення громадської організації «Херсонська асоціація псоріазу». Потім подали пропозицію до депутатів Херсонської облради з проханням віддати організації в оренду приміщення диспансеру, яке не задіяне. Отримавши погодження, почали робити реконструкцію будівлі за рахунок заощаджень, спонсорських коштів, грошей благодійних організацій. Тим часом замовили в Одесі в ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МЗУ» експертизу води (ропи) з солоного озера та його грязей, що в Олешківському районі. Висновок фахівців більш, ніж вразив – йодно-бромна вода та грязі мають високі лікувальні властивості: протизапальну, знеболюючу, десенсибілізуючу дії, прискорюють регенеративні процеси, поліпшують кровообіг, загоюють рани, поліпшують обмінні процеси в організмі, мають регулюючий вплив на стан центральної нервової системи, підвищують захисні функції організму. В першу чергу, такий склад води допомагає в лікуванні шкірних захворювань, зокрема, псоріазу, екзем, дерматитів, а також гінекологічних, урологічних, неврологічних, серцево-судинної системи та кістково-м'язової.

«Маючи відремонтоване сучасне приміщення та обладнання, а поряд і цілющі природні ресурси ми відкрили в Херсоні дерматологічний центр «Аквадерм», – розповідає Микола Рибалко. – Створили додатково 12 робочих місць для лікарів, медсестер, санітарок та лаборантів облшкірвендиспансеру. Якщо взяти до уваги аналогічні лікарні України, то в жодному шкірвендиспансері нічого подібного, як в херсонському, немає. А такий центр – на вагу золота для людей із різними хворобами. Нині близько 1,5 мільйона українців щодня борються з проблемою псоріазу. Такі пацієнти потребують не тільки медикаментозного лікування. Аналогічного комплексного підходу щодо вирішення проблем потребують інші шкірні хвороби та іншого направлення. Ми зараз налагоджуємо співробітництво з Харківським інститутом дерматології та венерології, який уже готовий направляти до нас на реабілітацію хворих з усієї України. Наприклад, пацієнт отримав медикаментозне лікування у Харкові чи іншій профільній лікарні, а потім на реабілітацію приїздить до нас в центр «Аквадерм». Поки ми не можемо запропонувати умов проживання та харчування – тільки місцеві готелі, які є поруч. Але в майбутньому є плани створити в Херсоні повноцінний мінісанаторій».

Директор Херсонського облшкірвендиспансеру Микола Рибалко

А дійсно, така водогрязелікарня – це велика рідкість і цінність. Якщо самостійно їздити на цілющі озера Херсонщини, то, по-перше, кожного дня це не зробиш. По-друге, ніхто не знає, як правильно приймати грязі (навіть з яких місць озера їх діставати), скільки проводити часу в воді та який період. По-третє, про санітарію мова взагалі не йде. Це не порівняти з тим, що в «Аквадермі» ви лежите в білосніжній ванній, де ще й проводять підводний масаж (в тому числі – антицелюлітний). А водичка та сама – цілюща з природного озера.

Ще один момент – центр «Аквадерм» працює круглий рік, і ви маєте можливість приймати лікувальні процедури в теплі та комфорті і влітку, і восени, і взимку, і весною. Для херсонців та мешканців найближчих районів приймання процедур надзручне. Можна проходити лікування навіть після робочого дня. До того ж, крім водолікування, вам запропонують масаж, дерматокосметологічні консультацію та процедури. Також у центрі працюють лікарі, які займаються питанням оздоровлення волосся й шкіри голови.

В осінній та зимовий час фахівці підберуть вам комплекс процедур, щоб підвищити імунітет та протистояти простудам і вірусам. А якщо вже маєте бронхіт, то й цей недуг допоможуть подолати завдяки процедурам із цілющою ропою.

Також в дерматологічному центрі є єдина в області фотокабіна для лікування псоріазу. Тому в Херсон приїжджають навіть із сусіднього Миколаєва.

До речі, в «Аквадермі» з 15 жовтня до кінця 2020 року діятиме 50-відсоткова знижка для мешканців Білозерського та Олешківського районів. Це такий бонус, щоб пацієнти і з цих найближчих районів завітали в водогрязелікувальний центр.

*Наказ МОЗУ від 07.05.2020 р. No1079 «Про ліцензування медичної практики»

Водогрязелікування корисне для людей будь-якого віку

СЛОВО КОЛЕГАМ

«За роки керівництва Миколи Федоровича Рибалка облшкірвендиспансером зроблено дуже багато – значно покращилася матеріально-технічна база закладу, відкрито три анонімних та косметологічні кабінети, ультразвукової діагностики, гінекологічний тощо, – розповідає завідувач інформативно-аналітичним відділом Володимир Савченко, який працює в диспансері 40 років і, за його словами, за 23 роки роботи Миколи Федоровича бачив тільки розвиток установи. – Проведено капітальні ремонти будівель і приміщень стаціонару, поліклініки, лабораторії, збудовано нові котельню та пральню. Завдяки ініціативі директора наш диспансер протягом кінця дев’яностих – початку двохтисячних років отримував гуманітарну допомогу: обладнання та апаратуру, техніку, медодяг, ліжка тощо. На базі шкірвендиспансеру щороку проводять Всеукраїнські дні меланоми та раку шкіри – це безкоштовний огляд та діагностика громадян. У районах працюють патронажні служби, які проводять епідзаходи щодо профілактики венеричних та онкозахворювань. Микола Федорович – керівник, який завжди має план дій з перспективою на п’ять років. Тож нині цінність відкриття водолікувального центру в Херсоні взагалі важко переоцінити».

«Мати в Херсоні такий дерматологічний центр – лікувальний, профілактичний, навіть релаксичний – це велика удача, – коментує Тетяна Зелена, завідуюча клініко-серологічною лабораторією шкірвендиспансеру. – Людям доводилося десь їхати, шукати водо- та грязелікування, а тут все на місці круглий рік. Дуже важливо, що прийом в центрі проводять лікарі-професіонали, які можуть проконсультувати і вилікувати. Всі кабінети в нас оснащені сучасним обладнанням, яке є не в усіх профільних клініках. Коли 20 років тому я прийшла працювати в лабораторію, то в мене було всього три лікаря в штаті, а нині – 8. Наша лабораторія має сучасне обладнання, за всі роки не було такого, щоб закінчилися реактиви. І це заслуга справжнього професіонала своєї справи, керівника диспансеру Миколи Федоровича. Все, що є новітнє, він купує, оновлює. Наша лабораторія єдина в області, яка отримала патент на вирощування трихомонад. Ми маємо контракти з проведення різних аналізів із приватними медзакладами».

«Є люди з великою літери, під керівництвом яких ти відчуваєш себе легко та впевнено. Саме такий Микола Федорович Рибалко, – ділиться думкою обласний дитячий дерма-товенеролог Ольга Черешнева. – Які б нові зміни в медицині не відбувалися, реформи, він вміє переорієнтуватися як справжній менеджер і забезпечити всім необхідним колектив і пацієнтів навіть у надскладний час. Тим умовам, які створено на базі шкірвендиспансеру та в дерматологічному водолікувальному центрі, позаздрять навіть у Києві. Такі люди мають бути в керівництві вище, щоб відстоювати не тільки інтереси наших лікарів, але й всієї системи медицини».

пров. Ш. Алейхем, 1

тел. (099) 612-52-24

Тэги:

Медицина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів