15 травня в Херсонському державному аграрно-економічному університеті відбувся традиційний День відкритих дверей

Погожого весняного дня навчальний заклад радо вітав у своїх стінах майбутніх вступників. Цього року на свято до університету завітали близько 600 гостей: школярі з Херсона й області та їхні батьки. Всі вони мали змогу ознайомитися зі спеціальностями вишу, поспілкуватися з викладачами й студентами, побачити життя університету зсередини та обрати собі фах до душі.

А обирати є з чого, адже сьогодні ХДАЕУ готує фахівців на 5 факультетах за 28 спеціальностями. І кожен із факультетів по-своєму цікавий і унікальний.

Так, агрономічний факультет – найстарший з усіх, його було створено в 1874 році, коли майбутній університет був іще земським сільськогосподарським училищем. Херсонщина – аграрний край, який завжди потребує кваліфікованих спеціалістів, тож недарма саме агрономія є одним із провідних напрямків університету. Наразі на факультеті готують спеціалістів за трьома спеціальностями: «Агрономія», «Захист і карантин рослин» і «Садівництво та виноградарство».

Цікаво про фізику

Економічний факультет було відкрито на 110 років пізніше за агрономічний, та зараз він один із найбільших у ХДАЕУ і включає в себе 10 освітніх програм: від класичних «Облік і оподаткування», «Економіка», «Фінанси», «Право», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» до сучасних, таких як «Менеджмент IТ», «Публічне управління та адміністрування», «Готельно-ресторанна справа» й «Туризм». Минулого року Міністерство освіти та науки України підтвердило, що саме аграрний університет буде здійснювати фахову підготовку економістів на Півдні України, й виш офіційно став Аграрно-Економічним. Адже він має для цього потенціал і відповідні кадри.

Головним пріоритетом в організації освітнього процесу всіх факультетів ХДАЕУ та економічного зокрема є практична підготовка студентів, а не тільки лекції.

Аби майбутні фахівці могли застосовувати отримані знання в професійній сфері, факультети активно співпрацюють з експертами реального сектору економіки та представниками провідних українських підприємств у формі відкритих лекцій, майстер-класів і зустрічей на платформі «Школи аграрного лідера».

Профорієнтаційний пікнік

Студенти економічного факультету зустрічаються з фахівцями різних галузей, які допомагають молоді зорієнтуватися в питаннях організації бізнесу, обліку та податків, ведення підприємницької діяльності, ефективного працевлаштування. Для здобувачів освіти – це чудовий шанс отримати безцінний досвід та надихнутися прикладом реальних бізнесменів і підприємців.

Факультет рибного господарства та природокористування займається підготовкою фахівців для екологічної, рибогосподарської та лісової галузей, а також садово-паркового мистецтва, усього він має 6 спеціальностей. Усі кафедри мають потужну матеріально-технічну базу, власні дослідницькі лабораторії та сучасне обладнання. Крім того, факультет включає в себе 8 філій на виробництвах та понад 50 баз проходження практики, що дає можливість майбутнім фахівцям краще опанувати необхідні знання та одразу ж їх застосовувати.

За спеціальностями «Харчові технології», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза» готують на біолого-технологічному факультеті. За час існування факультет випустив понад 20 тисяч висококваліфікованих інженерів-технологів, генетиків-селекціонерів, лікарів ветеринарної медицини та інших спеціалістів.

5 спеціальностей представлено на факультеті архітектури і будівництва: «Геодезія та землеустрій», «Архітектура і містобудування», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Будівництво та цивільна інженерія» та «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології». Навчаючись тут, студенти зможуть отримати перспективну, престижну та затребувану професію.

Спеціально до Дня відкритих дверей на території університету було організовано тематичні локації, тому кожен факультет і спеціальність мали змогу розказати про себе та продемонструвати власні здобутки й цікавинки потенційним майбутнім студентам. Приміром, кафедра менеджменту та інформаційних технологій підготувала цікавий квест із призами, а викладачі та студенти спеціальностей «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища» продемонстрували сучасне обладнання й провели майстер-клас з вимірювання та оцінювання якісних показників атмосферного повітря, ґрунту та води.

Розповів гостям про те, що може запропонувати студентам Херсонський державний аграрно-економічний університет, його ректор – Юрій Кирилов, який щиро привітав абітурієнтів і їх батьків у стінах найславетнішого закладу вищої освіти Півдня України. Юрій Євгенович наголосив на тому, що наразі університет має потужну матеріально-технічну базу із сучасними лабораторними комплексами та навчальними лабораторіями з мультимедійним обладнанням. У навчальному закладі працюють справжні професіонали: понад 30 професорів та докторів наук, 150 кандидатів наук і доцентів.

В аграрно-економічному університеті розвиток науки є пріоритетним – для цього створені всі можливості. «Якщо говорити про розвиток наукового напряму університету, то ми на першому місці серед регіональних університетів, за обсягом фінансування теж – у цьому році наукові розробки вишу фінансуються на суму 5 мільйонів гривень», – відзначив Юрій Євгенович.

ХДАЕУ має тісні зв’язки з європейськими університетами і роботодавцями – студенти вишу, починаючи з другого курсу, мають змогу навчатися за програмами обміну та подвійних дипломів у вищих навчальних закладах Франції, Польщі, Чехії та інших країн, а також проходити стажування на провідних підприємствах та в компаніях Європейського Союзу.

Ректор Юрій Кирилов вітає студентів зі спортивними досягненнями

Та у виші розуміють, що студентське життя – це не тільки навчання і наукова діяльність, а також і дозвілля, спорт, культурно-масові заходи. В Аграрно-економічному університеті є найбільша спортивна зала в області, два багатофункціональні спортивні майданчики, бази відпочинку на березі Дніпра та Чорного моря, а також багато творчих гуртків й спортивних секцій.

Окрім знайомства зі спеціальностями, на гостей заходу чекала купа різноманітних цікавих сюрпризів та подарунків. Було захоплююче, креативно, весело та смачно. Так, цього дня абітурієнти мали змогу відчути себе справжніми студентами – перед початком заходу кожен отримав спеціальну «Залікову книжку абітурієнта», яку потрібно було заповнити на всіх локаціях і зібрати відмітки всіх факультетів. Ті, хто пройшов цей профорієнтаційний квест, потім змогли обміняти свої «заліки» на подарунки та смаколики. А частування було на будь-який смак – студенти готельно-ресторанної справи та харчових технологій пригощали і солодощами, і освіжаючими напоями, і навіть шашлик засмажили. Також студенти вишу підготували для гостей святковий концерт із піснями, танцями та жартами.

Але на цьому приємні подарунки від Аграрно-економічного університету не закінчилися. За найкреативніше селфі з фірмовим пряником із логотипом ХДАЕУ, який роздавали всім гостям, троє щасливчиків отримали подарунки з символікою університету та фото з ректором на пам’ять.

Привітала вступників і секретар приймальної комісії Херсонського державного аграрно-економічного університету Тетяна Панкратьєва. Вона нагадала дітям і їхнім батькам, що в навчальному закладі працює консультаційний центр, де абітурієнтам допоможуть створити електронні кабінети та подати необхідну кількість заяв на обрані спеціальності.

Ректор Юрій Кирилов наголосив на тому, як символічно, що саме в цей день в Україні відзначають День науки та Міжнародний день сім'ї, адже Херсонський державний аграрно-економічний університет – це єдина родина викладачів і студентів, де всі допомагають один одному і завжди радіють успіхам. Також ректор побажав усім випускникам успішно скласти ЗНО та обрати саме ту спеціальність, яка дійсно зробить їх щасливими людьми.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Фото надані університетом

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів