23 жовтня Херсонський державний аграрний університет гостинно запросив потенційних абітурієнтів, їхніх батьків та всіх зацікавлених на традиційний осінній День відкритих дверей.

Таке свято зазвичай є дуже цікавим і пізнавальним, а цього року викладачі та студенти ХДАУ досягли нових вершин, вражаючи гостей свята – в першу чергу школярів. Завдяки тому, що цьогоріч Студентську площу вимостили плиткою, з’явилася можливість утворювати нові локації. І цим скористалися на повну, перетворивши площу на спортивно-культурно-аграрний майданчик. Наприклад, на великій шахівниці грали… кольоровими яблуками, у грі в «хрестики-нолики» використовували цурочки з намальованими символами, доріжки для боулінгу вимостили з тюків із сіна… Приваблювали до себе молодь безліч цікавих фотозон, серед яких – сінник із гарбузами, червоний трактор, «хеллоуїнський куточок» тощо.

Взагалі кожен факультет представляв себе якомога яскравіше, намагаючись зацікавити майбутніх вступників. Кожну делегацію зі шкіл супроводжували викладачі і студенти Агарного, тож школярі могли познайомитися з усіма спеціальностями, яким навчають у ХДАУ. А подивитися було на що!

Так, економфакультет оформив своє місце в стилі Хеллоуїну: привид, відьма та чорт, павутиння та летючі миші створили жартівливо-містичний настрій. Студенти 1–2 курсів зі спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» гостинно вітали гостей і пригощала стравами… африканської кухні. А разом із жартівливими передбаченнями всі мали змогу отримати інформацію про навчання на факультеті та різноманітність студентського життя в Аграрному. І водночас подивитися, як можна отримувати прибуток від бренду «Хеллоуїн».

Біолого-технологічний факультет дивував майбутніх студентів цікавими майстер-класами. Мабуть, мало хто з херсонських школярів раніше міг побачити наочно, як розбирають і обвалюють тушу барана, з якої тут же готували суп шурпу та плов для частування гостей. Неабияку цікавість викликали запрошені «представники» племінного розплідника «Джанум»: собаки популярних порід кане-корсо, американський пітбультерьєр та англійський бігль. До речі, незабаром на кафедрі технології виробництва продукції тваринництва працюватиме «Школа юного кінолога», де юних власників собак будуть навчати елементам дресирування. А на Дні відкритих дверей спеціалісти з дресирування собак показували деякі вміння своїх вихованців, вчили, як треба вимірювати масу цуценят породи алабай (середньоазіатська вівчарка).

Агрономічний факультет вразив бісквітною картиною-пирогом вагою 15 кг, виготовленою в лабораторії переробки зерна. Факультет рибного господарства та природокористування пригощав морепродуктами та традиційною смачною юшкою, дуже доречною для школярів, зголоднілих від емоційних вражень на свіжому повітрі. Особливості роботи з різними приладами та фізичні досліди, величезний акваріум, смаколики та сувеніри, приготовані студентами в лабораторіях університету, як завжди яскраві концертні номери – та ще безліч усього цікавого викликало захоплення школярів, які завітали на День відкритих дверей у ХДАУ.

Але головна мета цього заходу, звісно, - ознайомити майбутніх абітурієнтів із можливостями, які надасть їм навчання в Херсонському державному аграрному університеті, та допомогти остаточно визначитися з прийняттям відповідального рішення: вибором професії та закладу вищої освіти, де можливо її отримати. Цього року восени на День відкритих дверей запросили лише 11-класників із усіх шкіл Херсона, аби вони краще зрозуміли, до яких предметів на ЗНО їм готуватися. В. о. начальника навчально-методичного центру довузівської підготовки та міжнародної освіти ХДАУ Оксана Романова розповіла газеті «Гривна», що в Агарному діють підготовчі курси з усіх предметів для спеціальностей, які пропонуються в виші. Школярі, обираючи бажану спеціальність, самі визначають, що їм потрібно «підтягнути». Курси вже заповнені, але до січня є час подумати: з 11 січня в Аграрному розпочнуться експрес-курси з інтенсивної підготовки до ЗНО. До речі, в кольоровому довіднику абітурієнта, який вручали майбутнім вступникам, чітко зазначено всі спеціальності ХДАУ та предмети ЗНО, необхідні для вступу на них.

Крім іншого, школярам повідомили етапи славетної історії Херсонського державного аграрного університету, якому цьогоріч виповнюється 145 років і який пройшов путь від земського училища до провідного освітньо-наукового закладу. А ректор ХДАУ Юрій Кирилов у своєму виступі довів унікальність цього освітнього закладу. Так, на 5 факультетах Аграрного представлені спеціальності, яких не знайти в інших вишах регіону. Наприклад, на агрономічному факультеті це «Захист і карантин рослин», «Садівництво та виноградарство», на біолого-технологічному – абсолютно унікальна «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза». На факультеті водного господарства, будівництва та землеустрою – унікальна для Херсонщини «Архітектура та містобудування», відкрили присвячену актуальній проблемі «Альтернативна енергетика», де навчатимуть фахівців з вітрових і сонячних установок. Факультет рибного господарства та природокористування також має унікальні спеціальності – «Водні біоресурси та аквакультура», «Лісове та садово-паркове господарство». Економічний факультет має найбільш розгалужену мережу спеціальностей: від класичних «Менеджмент» чи «Облік і оподаткування» до «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа», а крім того відкрили нову – «Професійна освіта в галузі економіки».

«Поруч із навчанням в аудиторіях ви можете здобувати необхідні практичні навички на реальних підприємствах Херсонщини, – розповів потенційним студентам Юрій Кирилов. – Лише в ХДАУ діє дуальна система освіти, яка оплачується: ми співпрацюємо з канадським проектом UHPDP, і понад 140 студентів Аграрного, працюючи по системі дуальної освіти, отримують 4400 гривень стипендії плюс до академічної. Ви матимете змогу проходити міжнародні стажування та брати участь у програмах подвійних дипломів. Ми співпрацюємо з європейськими університетами Польщі, Чехії, Словаччини, тож паралельно можна отримати через 4 роки 2 дипломи: державного зразка України та європейського».

Нагадав ректор і про те, що в Аграрному активно займаються науковою діяльністю, існують 12 наукових шкіл, а деякими проектами, які вже широко відомі по Україні, займаються лише в ХДАУ. «Тож вдало вам здати ЗНО та вступити на омріяну спеціальність у бажаний заклад освіти, – побажав Юрій Євгенович гостям свята. – А ХДАУ може задовольнити всі ваші бажання – від отримання спеціальності до паралельної другої закордонної освіти – і все це за час яскравого, культурного та спортивного студентського життя».

Відповідальний секретар приймальної комісії ХДАУ Тетяна Панкратьєва розповіла абітурієнтам, що вже затверджено наказ Міносвіти про умови прийому у 2020 році. Вступ буде за електронними заявами, для чого необхідно створити електронний кабінет. Із 1 липня в Аграрному безкоштовно та без вихідних працюватиме консультаційний центр сприяння подачі електронних заяв до вишів. У лютому-березні школи самі реєструватимуть учнів для проходження ЗНО. Треба пам’ятати, що кожен має право обрати 4 предмети, тож не варто обмежувати свої можливості вступу на бюджет і обирати всі 4 предмети. Конкурсний бал для деяких спеціальностей складає 140 балів, інші потребують творчого конкурсу. «Двері наші відкриті, є телефони приймальної комісії – звертайтеся, підкажемо та допоможемо», – резюмувала Тетяна Леонідівна.

День відкритих дверей у Херсонському державному аграрному університеті ще раз довів: у Херсоні є талановита молодь, яка хоче отримувати якісну вищу освіту, будувати кар’єру в цікавій і корисній професії. А згуртований науково-педагогічний колектив Аграрного університету може все це дати. Тож багато хто з юних гостей свята всерйоз замислився над тим, щоб наступної осені знов узяти в ньому участь – але вже в якості першокурсника.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів