«Херсонобленерго»  подає до суду на Міненерго: обладнання для херсонських підстанцій можуть передати вугільній компанії

Акціонерне товариство «Херсонобленерго» судитиметься з Міністерством енергетики України та Запорізьким трансформаторним заводом. Причиною подачі позову в обленерго називають блокування відвантаження критично необхідного обладнання для заміни пошкодженого внаслідок російських обстрілів.

Це обладнання, виготовлене Запорізьким трансформаторним заводом, херсонські енергетики мали отримати як гуманітарну допомогу від уряду Японії. Про це АТ «Херсонобленерго» повідомило на своїй сторінці у Фейсбук:

«Як зазначається в копії листа від японської компанії OGAWA SEIKI CO., LTD, яка повідомляє, що через вимоги Міненерго та посилання на небезпечну ситуацію в Херсонській області відвантаження обладнання наразі заборонено. У компанії підкреслили, що готові передати трансформатори, щойно дозвіл буде отримано».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємство знищене, а плану відновлення немає: ТОВ «Херсонський порт» вимагає дій від уряду

У дописі обленерго зазначається, що ця ситуація ставить під загрозу та унеможливлює повноцінне відновлення електропостачання в громадах Херсонщини, які постраждали від ворожих обстрілів, оскільки без необхідного обладнання ремонтні роботи не можуть бути виконані.

Обладнання для Херсонщини хочуть передати вугільній компанії

Ще в одному дописі на цю тему «Херсонобленерго» уточнює, що передачу обладнання для херсонських підстанцій не просто блокують – його можуть передати вугільній компанії.

Херсонським енергетикам стало відомо, що Міненерго звернулося листом від 16 червня 2025 року до Кабміну та представника уряду Японії з пропозицією щодо перерозподілу трансформаторів, виготовлених для відновлення підстанцій АТ «Херсонобленерго». Передати обладнання хочуть держпідприємству «Регіональні електричні мережі», яке входить до складу Міненерго.

Згідно з відкритими джерелами, основна діяльність цього підприємства впродовж останніх років була зосереджена на видобутку вугілля в Донецькій та Луганській областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через крадіжки трансформаторної олії псується енергетичне обладнання – «Херсонобленерго»

«Керівництво АТ «Херсонобленерго» наполягає на безумовній передачі всього трансформаторного обладнання, яке було виготовлене Запорізьким трансформаторним заводом за фінансової підтримки уряду Японії, виключно на користь ХОЕ.

Дане обладнання призначене для відновлення зруйнованих та пошкоджених внаслідок обстрілів рф підстанцій у Херсонській області», – йдеться у повідомленні «Херсонобленерго».

На головній світлині: фото знищенного обладнання зі сторінки “Херсонобленерго” у Фейсбук.

Пов'язані записи

Помер херсонець Валентин Єрмоленко, який під час окупації очолив партизанську групу на Острові

У засвіти пішов Валентин Єрмоленко – херсонський рибалка, житель Острова, який на початку окупації  очолив невелику партизанську групу у своєму мікрорайоні. Про це пише «ТСН». У 2022 році під час окупації Валентин…

Подробиці
Ворог атакував Херсонщину КАБами, дронами, бив з артилерії: у поліції показали наслідки (фото)

Ворог обстрілює деокуповані населені пункти Херсонського й Бериславського районів з артилерії, мінометів, тактичної авіації та БпЛА різних типів. Внаслідок обстрілів 26 червня було поранено 12 людей та пошкоджено понад 40 об’єктів…

Подробиці