У Миколаєві рекордна кількість містян розпочала навчання на водіїв тролейбусів

На КП «Миколаївелектротранс» працює новий навчальний клас, де будуть готувати водіїв тролейбусів. Наразі там розпочала підготовку чергова група миколаївців.

Як писала «Гривна», Миколаїв уже має 7 з понад 30 законтрактованих тролейбусів з автономним ходом. Перевага цього транспорту в тому, що він економить від 20% електроенергії. Йдеться про тролейбуси PTS українського виробництва. Миколаїв отримує їх у межах спільного проєкту з Європейським банком реконструкції та розвитку й за підтримки уряду Данії.

Водночас мер Миколаєва звернув увагу на проблему нестачі водіїв у місті.

«У нас збільшується кількість транспорту, тому найбільшою проблемою є водії», – наголосив Олександр Сєнкевич.

Наразі навчання розпочали 30 людей і це максимально можлива кількість, яку може навчати підприємство одночасно відповідно до ліцензії Міністерства освіти та науки України.

«Ми на постійній основі займаємося пошуком та навчанням водіїв тролейбусів. Дана група є рекордною з часів незалежності України – ми набрали максимум, що можемо відповідно до ліцензійних умов, це 30 осіб», – повідомив директор КП «Миколаївелектротранс» Юрій Сметана.

Як пишуть на сторінці підприємства, миколаївці, які навчаються на водіїв, отримуватимуть найвищу стипендію в Україні – 12 тисяч гривень. Частину вартості навчання покриватимуть коштом ваучерів Миколаївського обласного центру зайнятості, який надає постійну підтримку по цій програмі.

Для навчання відкрили спеціальний клас, що обладнаний індивідуальними планшетами та мультимедійним обладнанням в межах проєкту «Освіта для дорослих задля працевлаштування у сфері критичної інфраструктури».

Термін підготовки – 14 тижнів, майбутні водії вивчатимуть предмети загальнопрофесійної, професійно-теоретичної підготовки та проходитимуть практичне водіння на маршрутах міста.

Фото: Миколаївська міська рада, КП «Миколаївелектротранс»

Пов'язані записи

В Олешках окупанти проводять перевірки та розпитують місцевих про підвальні приміщення в будинках

Місцевих жителів в окупованих Олешках зупиняють просто на вулицях, перевіряють документи та телефони, а також розпитують про підвальні приміщення. Про це повідомляють активісти руху “Жовта Стрічка”: “В Олешках двоє чоловіків…

Подробиці
Фейкова грошова допомога, онлайн-шопінг: жителі Херсонщини втратили 276 000 гривень через шахраїв

Протягом останніх кількох діб жителі Херсонщини втратили десятки тисяч гривень, довірившись шахраям. Як повідомляють у поліції, найчастіше аферисти виманювали гроші під приводом оформлення грошової допомоги, телефонували від імені працівників банків,…

Подробиці