На Миколаївщині судитимуть двох військовослужбовців армії рф, які катували місцевих жителів під час тимчасової окупації.
Як повідомляє Миколаївська облпрокуратура, затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох військовослужбовців 1-ї мотострілкової роти, 1-го мотострілкового батальйону 126 окремої гвардійської Горлівської Червонопрапорної, ордена Суворова бригади берегової оборони зс рф у жорстокому поводженні з цивільним населенням та іншому порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Прокурори зазначають, що слідством встановлені факти, що під час тимчасової окупації населених пунктів Шевченківської тергромади Миколаївського району Миколаїщини російські військовослужбовці знущалися та катували місцевих мешканців.
Повідомляється, що окупанти викрадали патріотично налаштованих чоловіків, вивозили їх за межі населеного пункту, де на відкритій місцевості били людей та інсценували розстріл. Вони намагалися отримати від потерпілих інформацію щодо їхньої причетності до підтримки ЗСУ та дій, якими мешканці селища намагалися послабити окупаційні дії рф.
Встановлено 7 цивільних осіб, які постраждали від жорстокого поводження та знущання окупантів.
За скоєне окупантам загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.
Раніше повідомила «Гривна», контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного агента головного управління генштабу збройних сил росії (відомого як гру), який розвідував позиції та маршрути руху Сил оборони на Миколаївщині.









