Збій в роботі українського мобільного оператора залишив без зв’язку окупантів на лівобережжі

Масштабний збій в роботі мобільного оператора “Київстар” приніс незручності не лише українським абонентам, а й окупантам на лівобережжі Херсонської області. 

Телеграм-канали російських пропагандистів повідомляють, що через перебої в роботі оператора військові окупаційної армії, які знаходяться на лінії бойового зіткнення та в прибережних населених пунктах, залишилися без зв’язку. Зазначається, що більшість рашистів користувалися саме сім-картами “Київстар”, що були вкрадені та забрані у цивільного населення. 

Такі проблеми окупантів свідчать про два важливих момента. Перший – відсутність комунікації між військовими через власні захищені канали зв’язку. Підтверджує це російський військовий з позивним “Кубань”, який залишив коментарі під дописом на одному з телеграм-каналів. 

“Всі радіостанції наші прослуховуються. Як тільки намагаєшся вийти та запросити допомогу по евакуації трьохсотих по рації, одразу пташка противника прилітає і чекає поки почнуть виносити пораненого, і одразу всі стають 200”, – пише окупант. 

За його словами, провідний зв’язок ненадійний через постійні обстріли. Саме тому російські військові користуються українськими мобільними операторами. Зокрема, “Київстар” та “Водафон”. 

Другий момент – це неспроможність налагодити російську мобільну мережу на тимчасово окупованих територіях, попри всі заяви гауляйтерів різного рівня, які обіцяли та звітували про роботу “російських операторів”. Не допомогло і вкрадене обладнання українських компаній, частину з якого було перепрограмовано на роботу окупаційних операторів “Миртелеком” та “+7телеком”. Іншу частину було просто вивезено до росії, де тамтешні мобільні компанії намагаються їх монтувати на власні вишки. 

Нагадаємо, що сьогодні стався масштабний збій у роботі оператора “Київстар”. В компанії заявили, що причина – хакерська атака. В Міністерстві інфраструктури заявили, що роботу оператора може бути відновлена протягом кількох годин. Однак керівництво компанії заявляє, що терміни відновлення надання послуг поки невідомі. Служба безпеки України, в свою чергу, повідомила про відкриття кримінального провадження за фактами кібератаки на “Київстар”. Одна з версій, яку зараз вивчають слідчі, що за цією хакерською атакою можуть стояти спецслужби РФ.

“Одразу після виникнення інциденту у офіси компанії виїхала оперативно-слідча група СБУ, яка документує всі обставини атаки. Крім того, за місцем події працюють кіберфахівці СБУ, які надають допомогу співробітникам «Київстар» і координують зусилля всіх державних установ для якнайшвидшого відновлення мережі”, – заявили в СБУ. 

Відомо, що відбулись також хакерські атаки на “Монобанк” та оператора “Водафон”. 

 

Пов'язані записи

Нові підозри, розірвані договори, штраф: скандал із підземними школами в Херсоні виходить на новий рівень

Улюблений підрядник колишнього начальника Херсонської МВА Романа Мрочка – співвласник та ексдиректор ТОВ «Будпостач-СТСВ» Олександр Новохацький продовжує колекціонувати підозри в кримінальних провадженнях щодо будівництва захисних споруд у Херсоні. Йдеться зокрема…

Подробиці
На лівобережжі Херсонщини окупанти створили 15 кадетських класів слідчого комітету РФ

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини російська влада продовжує розширювати мережу кадетських класів, які функціонують на базі захоплених шкіл. Йдеться про класи різного спрямування, створені під патронатом силових структур РФ –…

Подробиці