День 656. 11 грудня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Коли закидаю донат, намагаюся заокруглити суму на банці. У мене таке враження, що хтось спеціально кидає «биті» суми, щоб тригерити перфекціоністів

***

Згадувала сьогодні код від однієї картки, якою мало користувалася. І тут пам’ять підкинула. Херсон, окупація, черга біля банкомату. Фактично, без варіантів. Всі розуміють, що грошей там мало. А я ще й згадати той код не можу.

Стоїмо, здалеку чути звуки вибухів. Першим у черзі  молодий чоловік, йому вдасться отримати якісь гроші. Він розвертається і каже: а треба українською мовою спілкуватися з банкоматом))). 

І тоді, і зараз посміхаюся, це було мило.

***

Зимове цвітіння орхідей. Вже третя колекція. Перша через війну (зокрема, через тривалу відсутність електрики, води і опалення), а також через наше вимушене переселення загинула в Луганську. Друга, ще більша, – в Херсоні з тих же причин.

Дуже сподіваюся, що цю колекцію не спіткає та є доля. 

Чому на кожному новому місті відновлюємо колекцію? Мабуть, через небажання підкорятися несприятливим обставинам, які перетворюють життя на існування. А час йде. Відпущений нам “небесною канцелярією”. Хочеться витрачати його на життя у різних проявах, а не на порожнє чи майже порожнє існування. 

Ось така – наша війна. Війна з війною.

***

В о р к і в знову фантазії на тему “ЗСУ залишають Херсон”. Так ось, сидимо без світла, газа… Ніхто нічого не відновлює… Але це не про Херсон, а, скоріше, про населені пункти лівобережжя, де о к у п а н т й справді не збирається нічого відновлювати. Про світло в тих самих Олешках люди лише мріють. Більше того, тамтешні гауляйтер та “керівництво” про місто навіть не згадують в своїх “офіційних” телеграм-каналах. Особливо цинічні заяви про повністю відновлене електропостачання на тому березі. І поки цей допис пишеться, по Херсону прилітають снаряди, але не з Чорнобаївки (як того хоче ворог), а з лівобережжя. 

***

Намагаємося уявити собі психотип людини, яка дає ШІ завдання: намалюй мені воїнів ЗСУ на колінах. А потім приписує знизу: “Потрібна молитва за Авдіївку” чи “Бахмут”.

Ті, хто перепощує – зрозуміло, люди емоційні ведуться на істеричні повідомлення.

А той, хто це робить – він цинік, сто процентів. Ну а циніки зазвичай точно знають, що і навіщо роблять.

Так що як не крути, виходить, що ці картинки продукують за порєбріком, щоб посіяти у нас відчай.

Може, ви маєте інші версії?

***

У цих селах буяло життя, поки росіяни не вирішили їх «асвабадіть»… Внаслідок російської агресії кілька населених пунктів правобережжя Херсонщини зруйновані буквально вщент. Тут пошкоджено або знищено до 95% житлового фонду. Проте є ті, хто збирається тут зимувати, навіть якщо подекуди це одна-дві людини на село. 

«У нас було все. Нормально жили, була робота, займались землею, – розповідає житель зруйнованого села Білогірка, пан Віталій. – А потім прийшли «асвабадітелі» і «асвабаділі» нас від наших будинків. Вони ніяк не могли збагнути, що українці можуть бути заможними, просто чесно працюючи. Весь час запитували, де ми вкрали наше майно, і нищили його з ненавистю». 

Ті, хто залишається зимувати у цих селах-привидах, вірять у те, що люди сюди повернуться, поля будуть розміновані, а розбомблені хати знову відбудують. «Ось прийде весна і наші сусіди знову приїдуть. Треба тільки дочекатися весни, і все буде, як колись», – каже пан Віталій. Потім чоловік робить паузу і додає, що розуміє – ця омріяна «весна» настане, лише коли закінчиться війна.

 

Пов'язані записи

Нові підозри, розірвані договори, штраф: скандал із підземними школами в Херсоні виходить на новий рівень

Улюблений підрядник колишнього начальника Херсонської МВА Романа Мрочка – співвласник та ексдиректор ТОВ «Будпостач-СТСВ» Олександр Новохацький продовжує колекціонувати підозри в кримінальних провадженнях щодо будівництва захисних споруд у Херсоні. Йдеться зокрема…

Подробиці
На лівобережжі Херсонщини окупанти створили 15 кадетських класів слідчого комітету РФ

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини російська влада продовжує розширювати мережу кадетських класів, які функціонують на базі захоплених шкіл. Йдеться про класи різного спрямування, створені під патронатом силових структур РФ –…

Подробиці