ДБР передало до суду справу проти двох колишніх чиновниць Херсонської міськради

Завершено досудове розслідування щодо двох ексчиновниць Херсонської міськради, які під час тимчасової окупації міста безпідставно нараховували собі підвищені зарплати. Про це повідомили в Державному бюро розслідувань. 

Мова про колишню очільницю Департаменту розвитку об’єктів комунальної власності Алісу Вербицьку та її підлеглу – ексначальницю відділу обліку Світлану Медведкову. Своїми діями обидві обвинувачені завдали збитків бюджету Херсона та суму 1,4 млн гривень. 

“Загалом з січня по серпень 2022 року колишня посадовиця незаконно отримала понад 616 тис. гривень зарплатні, її спільниця – понад 565 тис. гривень. З врахуванням зайвого нарахування та сплати ЄСВ місцевому бюджету Херсонської міської територіальної громади завдано матеріальних збитків на загальну суму 1,4 млн гривень”, – повідомили в ДБР. 

Наразі суд арештував майно обох фігуранток з метою подальшої компенсації завданих збитків. Вербицьку та Медведкову обвинувачують у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем та у легалізації майна. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

За даними слідства, у серпні-вересні минулого року ще до звільнення Херсона обидві екс-чиновниці втекли на непідконтрольні Україні території. Медведкова стала начальницею окупаційної “служби зайнятості”, а та навіть хотіла балотуватися на фейкових виборих від путінської партії “єдина росія”, але свою кандидатуру чомусь зняла. 

 

Пов'язані записи

Активісти встановили місцезнаходження 46 дітей, викрадених росіянами з Олешківського інтернату

Незаконне переміщення та депортація дітей є однією з офіційних ознак злочину геноциду. Росіяни активно впроваджують цю практику на тимчасово окупованих територіях України, зокрема і на ТОТ Херсонщини. Подібна доля спіткала і…

Подробиці
Скільки ВПО з Херсонщини проживають на Миколаївщині та як їм допомагають з житлом

Миколаївщина у списку областей з великою кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. В області продовжують реалізовувати програми підтримки для ВПО, зокрема щодо забезпечення їх житлом. На Миколаївщині, станом на червень цього…

Подробиці