Каналізаційна станція в Одесі забруднює Чорне море стічними водами (фото)

До Державної екоінспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) постійно надходять скарги щодо скиду стічних вод до Чорного моря в районі пляжу «Чорноморка» в Одесі.

Як повідомляють екологи, фахівці інспекції провели обстеження та встановили, що від каналізаційно – насосної станції «Чорноморка – 2», стічні води потрапляють до ливневого залізобетонного колектору, а далі – на піщану територію пляжу «Чорноморка» та до Чорного моря.

«За результатами лабораторних досліджень постійно фіксуються перевищення нормованих значень по завислим речовинам, залізу загальному, азоту амонійному, нітритам, БСК5 . Також встановлено, що КНС «Чорноморка-2» та її мережі не знаходяться на балансі жодного підприємства, контроль за станом обладнання та роботи КНС не проводиться, проектно-кошторисна документація на КНС та мережі водовідведення села Чорноморка відсутні», – йдеться у повідомленні екоінспекції.

Зазначається, що за ініціативою інспекції ситуацію, яка склалась з КНС «Чорноморка-2», у серпні 2022 року розглянуто на  Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОВА, яка зобов’язала до листопада 2022 року Одеську міську раду та Одеську районну державну (військову) адміністрацію визначити балансоутримувача КНС «Чорноморка-2». Однак дану вимогу фактично виконано не було.

«З метою припинення забруднення довкілля матеріали проведених заходів направлено до правоохоронних органів для проведення досудового розслідування та встановлення винних осіб. На даний час Київською окружною прокуратурою міста Одеси відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 243 Кримінального кодексу України. В рамках кримінального провадження у листопаді поточного року фахівцями інспекції прийнято участь у проведенні правоохоронними органами огляду пляжу «Чорноморка» та прилеглої території», – повідомляють екологи.

І підкреслюють, що під час проведення слідчих дій вкотре зафіксовано скид стічних вод до Чорного моря.

На разі досудове розслідування триває.

Раніше «Гривна» повідомляла, що фермери на Одещині вигадали найпростіший спосіб позбавитися від відходів. Підприємці встановили пластикову трубу, через яку стічні води лилися у Хаджибейський лиман.

Пов'язані записи

Свідок цілої епохи: жителю Херсонської громади виповнилося 103 роки

24 червня свій 103-й день народження відзначив житель Херсонської громади Євген Борисович Гуляєв. Від імені Херсонської громади довгожителя привітала заступниця міського голови Наталія Чорненька. Вона побажала Євгену Борисовичу здоров’я, душевного…

Подробиці
Укриття у навчальних закладах Херсона: підозру отримав ще один директор будівельної фірми

Розкрито схему привласнення бюджетних коштів, яку розробив директор приватної будівельної фірми, що будувала укриття у навчальних закладах Херсона. Збитки становлять понад 3 млн гривень. Керівник фірми навмисно вказав у звітній…

Подробиці