На лівобережній Херсонщині спорожніли цілі села

Низка населених пунктів на лівобережній Херсонщині через війну стали безлюдними. Зокрема, у селі Корсунка Новокаховської міської громади вже немає місцевих жителів. Зараз там знаходиться велика кількість розбитої російської техніки.

Про це український мер окупованої Нової Каховки Володимир Коваленко розповів «Новинам Приазовʼя».

«Корсунка – вона пуста, після затоплення туди практично ніхто не повернувся», – повідомив Коваленко.

Спустошені села є і в Олешківській громаді, яка також перебуває в російській окупації.

«Села Підстепне, Кринки, Нечаєве майже порожні. Не знаю, скільки людей насправді на сьогодні залишилося в Піщанівці. Немає з ким зв’язатися, людей немає», – повідомила начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко.

За її даними, загалом до громади належать 13 населених пунктів. Наразі там проходить лінія розмежування між ЗСУ і російською армією. Населені пункти, які розташовані у безпосередній близькості до Дніпра, потерпають найбільше.

«На початок повномасштабного вторгнення Росії Олешківська територіальна громада налічувала майже 40 тисяч населення. На зараз, за дуже умовними підрахунками, там залишилося не більше 9 тисяч. У самих Олешках з 20 тисяч населення залишається близько 3 тисяч. По інших деяких населених пунктах жителів можна перерахувати на пальцях однієї або двох рук», – додала посадовиця.

Раніше «Гривна» повідомляла, що окупаційна влада відмовляє місцевому населенню в наданні будь-яких послуг без наявності російського паспорта. Наразі місцеве населення на тимчасово окупованій Херсонщині не має доступу до ліків.

На лівобережній Херсонщині спорожніли цілі села

Низка населених пунктів на лівобережній Херсонщині через війну стали безлюдними. Зокрема, у селі Корсунка Новокаховської міської громади вже немає місцевих жителів. Зараз там знаходиться велика кількість розбитої російської техніки.

Про це український мер окупованої Нової Каховки Володимир Коваленко розповів «Новинам Приазовʼя».

«Корсунка – вона пуста, після затоплення туди практично ніхто не повернувся», – повідомив Коваленко.

Спустошені села є і в Олешківській громаді, яка також перебуває в російській окупації.

«Села Підстепне, Кринки, Нечаєве майже порожні. Не знаю, скільки людей насправді на сьогодні залишилося в Піщанівці. Немає з ким зв’язатися, людей немає», – повідомила начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко.

За її даними, загалом до громади належать 13 населених пунктів. Наразі там проходить лінія розмежування між ЗСУ і російською армією. Населені пункти, які розташовані у безпосередній близькості до Дніпра, потерпають найбільше.

«На початок повномасштабного вторгнення Росії Олешківська територіальна громада налічувала майже 40 тисяч населення. На зараз, за дуже умовними підрахунками, там залишилося не більше 9 тисяч. У самих Олешках з 20 тисяч населення залишається близько 3 тисяч. По інших деяких населених пунктах жителів можна перерахувати на пальцях однієї або двох рук», – додала посадовиця.

Раніше «Гривна» повідомляла, що окупаційна влада відмовляє місцевому населенню в наданні будь-яких послуг без наявності російського паспорта. Наразі місцеве населення на тимчасово окупованій Херсонщині не має доступу до ліків.

Пов'язані записи

«У нас живуть коти й одуд»: як тварини стають частиною фронтового життя захисників Херсонщини (фото)

Українські захисники на фронті часто є рятівниками й друзями для чотирилапих і пернатих – тварини стають частиною побуту військових. Про дружбу з котами та порятунок одуда «Гривні» розповів військовослужбовець, який…

Подробиці
Ваучери замість наборів: як підтримують жителів прифронтових громад на Херсонщині

У межах проєкту «Гідність та стійкість прифронтових громад» жителі Херсонщини можуть отримати ваучери на придбання засобів гігієни у магазинах. Реалізується проєкт вже не перший рік, «Гривна» писала про його продовження і у…

Подробиці