На тимчасово окупованих територіях окупанти проводять не тільки насильницьку паспортизацію, а і мобілізацію населення. Ворог змушує чоловіків приходити в так звані «військкомати» та ставати на облік. Також відомо, що окупанти створюють «загони самооборони». До тиску та вимог щодо примусової мобілізації додалися ще й штрафи.
Як повідомляє Центр нацспротиву, на окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей окупанти вимагають у чоловічого населення стати на облік до створених “військкоматів” й погрожують штрафами до 30 тисяч рублів за невиконання вимог.
«У самих військкоматах чоловікам вручають мобілізаційні повістки, або агітують укласти контракт. Залежить від досвіду військовозобов’язаного.
Окупанти продовжують порушувати міжнародне право й проводити набір мешканців тимчасово захоплених територій до своїх військ», – йдеться у повідомленні Центру.
Раніше «Гривна» повідомила, що у зв’язку з низьким рівнем підтримки окупації росіяни вирішили створити базу “нелояльних мешканців”.









