УКРАЇНСЬКЕ МІСТО ОЛЕШКИ!
російські окупанти намагаються його нищити фізично та морально, його затоплювали та продовжують грабувати. Від новин, які надходять звідти, холоне кров…
окупантів бісить український дух незламного міста. Міста, на вулицях якого зараз дуже мало місцевих городян але, ПОКИ ЩО, достатньо багато озброєних російських терористів.
***
Вітаю, друзі! Раночку гарного. В нас тепло, +21, тож надворі тепліше, ніж у хаті. Відчинили вікна і двері, прогріваємо дім. Гарна осінь. Троянди ще квітнуть. Херсон причаївся, чекаємо. Сьогодні Маруся Звіробій запитала, чи сняться нам сни про війну. Так, сняться. Найжахливіші про окупацію, чи сниться, що орки в Херсон повертаються і я бігаю від них, ховаюся, ховаю телефон свій десь під камінням. І обстріли теж сняться, насниться обстріл, прокидаєшься, а то і справді обстріл. Та я сплю на правильному боці, обличчям до дверей, щоб не витрачати час на перевертання, ноги лише прикриті, щоб не плуталися у ковдрі, одягнута, теплий одяг складений на краю ліжка, телефон під рукою, схоплююсь і біжу у підвал.
***
Сьогодні плюс 25. Торік, як я бачу зі спогадів, теж була приємна погода… Аптеки стали зачинятися, надія не згасала, але трохи лякала, бо я завжди побоювалася радіти завчасно, аби не розчаруватися. Просто чекати. Просто знати. Просто не здаватися.
Нині маємо нові виклики. І маємо витримати. З нами сильні люди та сили оборони. Ми вже дивували світ. І хто сказав, що не зробимо це знову?
***
Добігає завершення капітального будівництва мосту через річку Інгулець, що поруч з Великою Олександрівкою.
Міст був знищений російськими окупантами разом з іншою інфраструктурою селища.
Найближчою переправою через Інгулець тут був тимчасовий міст у Давидовому Броді. Він розташований в 20 кілометрах від цього місця. Тому було вирішено зробити тимчасову споруду, а згодом на її місці розпочалося капітальне будівництво мосту.
***
На тимчасово окупованих територіях росіяни перевіряють телефони школярів на наявність українських додатків
росіяни вишукують дітей, які продовжують онлайн-навчання в українських школах чи користуються українськими послугами.
Зокрема мовиться про додаток “Єдина школа”.
***
Згадую, як ми в окупації жили за українським часом, і інколи розминалися з людьми, що користувались російським, то доводилось уточнювати, що ми будемо о такій-то годині по Україні
***
Дуже співчуваю нашим людям, які зараз під фізичною окупацією орків. Обстріли – це дуже важко. Але найстрашніше – це фізична рашистська окупація.
***
Рік назад в окупованому Херсоні на острівському залізничному мості невідомий герой повісив наш прапор.
Слава Україні!
***
Тільки лінивий не постив фото осені. Я не лінива))) хай висить і моя жовто-жовтнева світлина. Погода нині різнобарвна, як сама осінь – на півдні до +30, Києві +10 і легкий туман. Жовтень пролітає, на цьому знімку – по одеській трасі, ловіть її красу та ніжність, нічого, що війна, осінь на це не зважає.









