Ми знаємо, що навесні, коли зеленіє трава, треба бути обережними й людині, й тварині, бо в зелені ховаються небезпечні кліщі. Вони не тільки впиваються глибоко в шкіру, а й можуть переносити енцефаліт. Та, виявляється, кліщі можуть наділити людей і тварин не однією небезпечною інфекційною хворобою. Ці кровососи переносять хворобу Лайма (системний кліщовий бореліоз). І це не тільки ураження шкіри, а й нервової системи, опорно-рухового апарату та серця.
Захворювання проявляється різними симптомами. Інфекція зі слиною паразита проникає у верхню частину шкіри, надалі на тілі виникає мігруюча пляма у вигляді кільця з червоним обідком «бичаче око». Також у людини можуть бути лихоманка, біль головний, у м’язах
і суглобах. Температура тіла найчастіше досягає аж 400С. Початкові симптоми хвороби проявляються через три дні після моменту укусу та схожі на симптоми грипу.
Тому, радять медики, в разі укусу кліща уже наступного дня необхідно обов’язково звернутися в лікарню.
За інформацією Головного управління Держпрод-споживслужби в Херсонській області, такі випадки захворюваності вже є в регіонах. За офіційними даними, в 2016 році в Києві захворіли 137 осіб. Особливо високий ризик зараження хворобою Лайма навесні та влітку. Кліщі можуть потрапити в дім із букетом квітів, собаками та іншими свійськими тваринами. «На Херсонщині випадків захворюваності на таку інфекцію не виявляли», – кажуть фахівці та все ж попереджають, що треба бути обачними.
До речі, прийшов час, коли треба остерігатися й змій. 19 квітня в селі Нова Збур’ївка Голопристанського району на березі річки 59-річний чоловік наступив на змію, а та хапнула його за ногу. Після надання медичної допомоги постраждалий відмовився від госпіталізації. Про це повідомляє облцентр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.










