Гуманітарна катастрофа, що цієї зими розпочалась в окупованому росіянами місті Олешки, на лівобережжі Херсонщини, лише поглиблюється. Про те яка нині ситуація у заблокованому окупантами місті «Гривна» запитала у очільниці Олешківської МВА Тетяни Гасаненко.
Блокаду Олешків ворожі війська розпочали ще взимку – наприкінці 2025 року. У місто, яке і так виживало без комунікацій, майже без доступу до медичної допомоги, стало майже неможливим завозити найнеобхідніше для виживання – продукти та ліки. В’їзди та виїзди з Олешків ворог щільно замінував, тому і втекти з цього пекла стало надзвичайно складно.
Наразі гуманітарна ситуація в Олешках залишається стабільно тяжкою. Продукти харчування та медикаменти, як і раніше, нині доставити в заблоковане ворогом місто вкрай важко. Це підтверджує і Тетяна Гасаненко:
«Завозити продукти та медикаменти майже неможливо. На минулому тижні (з 18 по 24 травня – авт.) завіз був тільки в понеділок. Цього тижня – також тільки в понеділок. Для забезпечення потреб людей, які знаходяться у місті, цього недостатньо».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертельна «турбота»: гуманітарна катастрофа в Олешках під акомпанемент пропаганди
Крім недостатньої кількості продуктів, під питанням і їхня якість. В Олешках відсутні комунікації – немає ні газу, ні світла, а відповідно немає умов для належного зберігання продуктів, які якщо і вдасться завезти – то не скоріше ніж один раз в тиждень.
«Немає як зберігати ці продукти протягом цілого тижня, тому що світла немає, газу немає, тобто ні холодильники, ні морозильні камери – це все не працює. І підприємці, які не змогли розпродати товар (одразу по приїзду – авт.), вони його там і залишають для подальшої реалізації. А продукти дуже швидко псуються без холодильників та й ще у нас на півдні, де дуже тепло. Можливо, товар навіть завозиться уже не дуже свіжим, адже може пройти багато часу, поки його довезуть», – розповідає очільниця МВА.
Та поруч з проблемою значного дефіциту продуктів харчування є ще одна не менш серйозна – брак готівки. Люди, які і раді були б купити хоч якийсь харч, подекуди просто не можуть цього зробити, адже не мають грошей в готівці. Як зауважує Тетяна Гасаненко, аби зняти готівку із банкомату олешківцям потрібно їхати, до прикладу, у Скадовськ, а дорога із заблокованого окупантами міста є надзвичайно небезпечною, зокрема і через замінування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цинізм без меж: Сальдо заперечує гуманітарну кризу в Олешках та звинувачує ЗСУ
Критичною у місті залишається і проблема поховання загиблих. Як раніше розповідала «Гривні» Тетяна Гасаненко, через безпекові ризики процедури часто затягуються на тривалий час. Тіла можуть місяцями утримувати у морзі, який цієї зими, ще потрапив під вогневий удар.
Раніше ми повідомляли, що за підрахунками волонтерки родом з Олешків Ксенії Архипової, яка допомагає землякам від 2022 року, у місті з осені 2025-го від холоду, голоду чи дронових атак вже загинули понад 300 людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокада Олешків: від холоду, голоду та атак рф могли загинути понад 300 жителів міста
Фото створене за допомогою ШІ.









