Тисячі мертвих раків та медуз: на Одещині фіксують наслідки витоку олії в море через агресію рф

Потрапляння рослинної олії у Чорне море внаслідок російських атак несе катастрофічні наслідки для живих організмів. На Одещині екологи фіксують загибель медуз та раків – природних індикаторів забруднення водойм.  

Днями науковий співробітник НПП «Тузлівські лимани» Іван Русєв опублікував у соцмережі декілька дописів, присвячених наслідкам забруднення моря олією. Так, під час обстеження прибережної зони Чорного моря екологи виявили рослинну олію на різних ділянка піщаного пересипу у нацпарку.

«Площа забруднення піщаного пересипу рослинною олією у нацпарку за всі дні обстеження по нашим візуальним оцінкам становила більше 10 га.  На берег пляжів і загалом піщаного пересипу також викидало забруднені олією водорості, мушлі та медуз», – повідомив Іван Русєв.

Він також додав, що під час обстеження було виявлено загиблих медуз:

«У мілководдях прибережної зони моря в межах нацарку в олійному бульйоні нами виявлено десятки тисяч вухатих медуз (аурелія) та медуз корнеротів.  Виходячи з даних огляду багатьох ділянок узбережжя, де було виявлено загиблих медуз, ми можемо оцінити масштаби загибелі медуз від олії в межах акваторії моря у НПП «Тузлівські лимани» в десятки тон».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Витік олії у море: через удар рф по порту на Одещині загинули близько 5 тисяч птахів – науковець

Крім медуз постраждали також і раки. Екологи НПП «Тузлівські лимани» зафіксували загибель десятків тисяч раків-самітників.

«За  нашими оцінками, у прибережній зоні моря в межах  нацарку зазнали негативного впливу або загинули десятки тисяч раків-самітників. При падінні рівня кисню та під впливом хімічного стресу вони масово вибиралися на мілководдя узбережжя або заповзали під черепашки молюсків над лінією води, що є чітким індикатором гідрохімічного неблагополуччя», – написав на своїй сторінці у Фейсбук Іван Русєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наслідки потрапляння олії в Чорне море досі відчутні: зафіксовано нові осередки забруднення

Науковець наголосив, що екологічна роль раків дуже важлива, адже вони є санітарами та “утилізаторами” органіки на дні. У чорноморській екосистемі раки-самітники виконують функцію ефективних придонних прибиральників, зокрема поїдаючи залишки відмерлих водоростей, загиблих риб, молюсків та інших організмів.

На головній світлині: скриншот з відео Івана Русєва.

Пов'язані записи

На лівобережжі Херсонщини окупанти створили 15 кадетських класів слідчого комітету РФ

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини російська влада продовжує розширювати мережу кадетських класів, які функціонують на базі захоплених шкіл. Йдеться про класи різного спрямування, створені під патронатом силових структур РФ –…

Подробиці
«Це схоже на агонію окупантів»: Шанько – про посилення ударів по Херсону

У Херсоні окупанти ще активніше почали використовувати безпілотники різних типів, дедалі частіше завдають ударів по транспорту. Про це розповів начальник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько у ефірі телеканалу «Ми…

Подробиці