До 8 років ув’язнення засуджено жінку, яка допомагала окупантам на Херсонщині

До 8 років ув’язнення заочно засудили жительку Херсонщини, яка під час окупації очолила незаконне «територіальне управління» у селі Щасливе. За даними прокуратури, жінка допомагала російським військовим та підтримувала окупаційну владу РФ.

Про це повідомили у Херсонській обласній прокуратурі. Суд визнав жительку регіону винною у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Окрім восьми років ув’язнення, засудженій заборонили протягом 15 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг.

Прокурори довели, що у липні 2023 року жінка добровільно обійняла посаду так званого «начальника територіального управління» у селі Щасливе Олешківської громади. На цій посаді вона організовувала роботу псевдоустанови, підбирала кадри, проводила масові заходи на підтримку окупаційної влади та агітувала місцевих жителів отримувати російські документи.

Також засуджена розселяла російських військових у будинках місцевих жителів, які виїхали з окупації.

До слова, вирок суд ухвалив заочно. Строк покарання жінка відбуватиме після затримання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозра зрадниці з Херсонщини: очолила окупаційний об’єкт зв’язку

Фото: Херсонська обласна прокуратура

Пов'язані записи

Свідок цілої епохи: жителю Херсонської громади виповнилося 103 роки

24 червня свій 103-й день народження відзначив житель Херсонської громади Євген Борисович Гуляєв. Від імені Херсонської громади довгожителя привітала заступниця міського голови Наталія Чорненька. Вона побажала Євгену Борисовичу здоров’я, душевного…

Подробиці
Укриття у навчальних закладах Херсона: підозру отримав ще один директор будівельної фірми

Розкрито схему привласнення бюджетних коштів, яку розробив директор приватної будівельної фірми, що будувала укриття у навчальних закладах Херсона. Збитки становлять понад 3 млн гривень. Керівник фірми навмисно вказав у звітній…

Подробиці