У квітні благодійники вивезли до Німеччини 34 жителів Херсонської громади. Наступну евакуацію заплановано за кілька тижнів.
Евакуацію жителів Херсонщини проводить благодійний фонд Be an Angel. Зокрема, у квітні за їхньої підтримки вивезли 34 жителів Херсонської громади до Німеччини. Усі евакуйовані прибули до міста Зеет та пройшли реєстрацію, повідомляє пресслужба Херсонської МВА.
Зеет – це громада, розташована в землі Шлезвіг-Гольштейн. Як повідомляла «Гривна», Херсонщина має тісні зв’язки з цим регіоном Німеччини – на початку цього року там побувала численна делегація з Херсонщини. До речі, Шлезвіг-Гольштейн – єдиний регіон Німеччини, який почав переймати досвід нашої області щодо виживання під час війни.
Евакуйованих розмістили в центрі для біженців, де створено комфортні умови для проживання. Тут працює україномовний персонал, який допомагає з харчуванням, медичним супроводом, психологічною допомогою та оформленням документів. Родинам із дітьми забезпечено доступ до шкіл і дитячих садків, облаштовано ігрові зони та простори для адаптації дітей.
У центрі біженці з Херсонської громади перебуватимуть приблизно півтора місяця. За цей час вони мають отримати окреме житло та соціальні виплати – близько 550 євро на кожного щомісяця. Також біженцям надають можливість відвідувати курси німецької мови та отримати допомогу з подальшим працевлаштуванням.
Коли наступна евакуація
Нині фонд Be an Angel планує організацію наступних таких евакуаційних виїздів для жителів Херсонської громади. Орієнтовні дати: кінець травня – початок червня.
Важливо! Для виїзду необхідно мати закордонний паспорт, а за потреби – додаткові документи, зокрема дозвіл на виїзд дитини. Також рекомендується взяти медичні довідки та необхідні ліки.
Увага! Розміщення з домашніми тваринами НЕ передбачене.
Телефон для запису на евакуацію до Німеччини: +38 (095) 279-27-45 (Олександра).
Фото: пресслужба ХМВА









