День 1538. 11 травня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Уривчасто заглядаю в соцмережі останніми днями. Бачу срачі про орди мігрантів, які вже майже витіснили справжніх породистих українців з неньки. Якась інфлюєнсерка в тредсі закликає криворіжців виходити на протести, бо “знову нічого не зможемо, як он з вілкуляками”. В коментах вирують експертні експертизи від поважних експертів. Схоже, ми на межі катастрофи
Дивно, як легко людей накрутити на неіснуючі проблеми, коли навколо є купа всього, про що дійсно варто хвилюватися. І на що реально можна вплинути.

***
Херсон для мене, звісно, найкраще місце на землі. Принаймні, був таким усе моє життя. І навіть коли час від часу з’являлися гіпотетичні думки поїхати в інше, велике місто, шукати себе і своє місце у світі, бодай спробувати чогось досягти, було багато “але”: але де працювати, де жити, за що жити… Коротше, не склалося.
Днями ж буде чотири роки, як життя узяло мене за шкірку і вивезло з Херсона, — був якраз сонячний день у середині травня, коли я приїхала сюди, після вимушеної “пересадки” у Кривому Розі, з невеликою валізою та коробкою гуманітарної допомоги, яку давали біженцям, щоб на новому місці починати не з нуля.
…Сьогодні я їду зі Львова — ненадовго, на трошки. І ловлю себе на думці, що я вже скучаю за ним. Адже може у світі бути два найкращих місця, чи не так?

***
Перемирʼя? Ні, не чули.
Так, ці вихідні були на диво трохи тихішими. Але навіть тоді окупанти не стримали свого слова. Дрони продовжували літати над Херсонщиною, були прильоти, артилерійські обстріли та атаки на мирних людей. Лише за останні дні ворог обстрілював десятки населених пунктів області, застосовуючи дрони, артилерію та авіацію. Є поранені та загиблі серед цивільних.

***
Роботи, трудові мігранти, ШІ.
Дай Бог, щоб у нас були лише ці проблеми)

***
У системі загальної середньої освіти у 2025/2026 навчальному році навчається близько 3,5 млн школярів — приблизно на 250 тисяч менше, ніж торік.
Особливо тривожним сигналом є скорочення кількості першокласників: за рік їх стало менше на 62 тисячі.

***
Коли молодь виїхала: роботодавці згадали про українців 50+.
В Україні критично не вистачає працівників — особливо у будівництві та оборонці. Тепер Уряд запускає програму для людей 50+, яких роками “відсували” через вік.
Тепер людям старшого віку обіцяють навчання, стажування та шанс повернутися на роботу. Питання лише в тому — чи готові роботодавці реально брати таких працівників?

Пов'язані записи

День 1582. 24 червня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Дуже хочу додому. Він на лівому березі, в окупації. А ще більше хочеться плюнути в лице сусіду, який один із перших підтримував окупанта, і казав, що Росія йому дала більше,…

Подробиці
День 1581. 23 червня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

І знову про міні-городики… Тепер у нас квітнуть кабаки і підростають соняшки. А ще у нас гарні квітучі кактуси, чудова лаванда. І будяки елітні… дуже гарні) Ростом з мене. ***…

Подробиці