19-річний оператор БпЛА Максим на псевдо Малюк за рік на Донеччині пережив те, що багатьом не випадає за все життя. У 18 років він підписав контракт, а вже у 19 – повернувся додому, на Одещину, ветераном після поранення.
Його історію розповідає Суспільне Одеса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військовий за ніч збив три російські ударні БпЛА над Одещиною
Максим підписав контракт одразу після повноліття, пройшов підготовку оператора БпЛА. Позивний – Малюк – отримав оскільки був наймолодшим серед побратимів. Він служив на Костянтинівському та Покровському напрямках, зокрема працював у районі Костянтинівки.
Історії з фронту
Малюк нагороджений «Золотим Хрестом», нагороду отримав за порятунок побратима під час артобстрілу. Були випадки, коли рятував й цивільних. Так, одного разу під розвідки над Костянтинівкою вони з побратимами побачили напис із проханням про допомогу. Місцева жителька написала на снігу: «Хочу хліба».
«Побачили, попросили дозволу, начальники нам дали дозвіл на скид. Хліб ми свій взяли, який нам відправляли. Причепили буханку, підлетіли й скинули. Помахала «дякую», підійшла забрала», – розповів Малюк.

Ця історія набула розголосу на початку року, тож однозначно багато хто з нас чув її. Відбулося це у січні.
Також військовий згадує, як під час одного з бойових завдань позицію його ворог атакував дронами з газом і артилерією:
«Прилітає FPV, сідає, але не вибухає. Чуємо – натиск на балончик і пішли гази. Дим заходить у бліндаж. Потім починається артилерія. Спереду, позаду – розуміємо, що прицілюються. Вихід – і одразу тікати».
Поранення та повернення додому
У березні 2026 року Максим збив ворожий дрон, однак той вибухнув після падіння. внаслідок чого хлопець отримав поранення. Уламок влучив у лівий бік тулуба.
Евакуація була неможливою, тому, отримавши команду виходити самостійно, він подолав близько 10 кілометрів дістатися допомоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відзнаку «Хрест бойових заслуг» отримав військовий, який звільняв Херсонщину, а нині боронить Запорізьку область
Пройшовши реабілітацію Максим повернувся до рідного села на Одещині. Поки відновлюється та звикає до цивільного життя. Водночас веде телеграм-канал про повітряні тривоги та новини, і паралельно продовжує навчання в училищі.
Фото: Суспільне Одещина









