Яка кількість населення сьогодні в Миколаєві та чи вистачає всім житла

Яка кількість населення сьогодні в Миколаєві та чи вистачає всім житла

Автор: Марина Поліщук 01 Май 2024 13:00

Сьогодні в Миколаєві – майже така ж кількість населення, яка була до повномасштабного вторгнення РФ. Однак тепер сюди ж відносяться і ВПО, чимала кількість яких – із сусідньої Херсонщини. Що заважає людям повертатися в рідне місто, окрім, власне, військової агресії?

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Миколаєві проживало 480-500 тисяч людей. У найгірші часи, після початку великої війни, у місті перебувало приблизно 230-250 тисяч людей. Яке зараз населення, розповів міський голова Олександр Сєнкевич в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Зараз ми оцінюємо населення Миколаєва в близько 430 тисяч людей – за підрахунками мобільних операторів, з обсягу споживання питної води та утилізації побутового сміття», – зазначив мер.

Тобто кількість населення міста майже відновилася до довоєнного рівня. Але це включно з внутрішньо переміщеними особами. Станом на кінець лютого цього року в Миколаєві було зареєстровано понад 48 тисяч ВПО – про це розповідала директорка департаменту соцзахисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші готівкою, в банках та криптовалюті: що ще вказано в декларації мера Миколаєва?

При цьому, за словами Сєнкевича, перепоною для повернення людей додому є декілька проблем, і війна – не найголовніша з них.

«Насправді дві найгостріші проблеми міста – окрім відсутності води, ще відсутність офлайн-навчання. Моя сім'я, наприклад, досі не повернулася до міста, бо в Миколаєві можна навчатися в школі виключно онлайн. Я сподіваюся, що з 1 вересня ми запустимо офлайн-навчання в тих школах, де ми облаштували найпростіші укриття. У більшості миколаївських шкіл будуть облаштовані найпростіші укриття», – розповів він.

Наскільки активно миколаївці, які втратили житло в результаті бойових дій, виїжджають жити до інших регіонів, меру не відомо. Але всі перші 30 власників, які отримали сертифікати за знищене майно, купили житло саме в Миколаєві, наголосив Сєнкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Труднощі – через недосвідчених ріелторів і нотаріусів: жителі Миколаєва поділилися досвідом покупки нового житла взамін зруйнованого

При цьому залишаються проблеми з орендним житлом, що виникли на фоні руйнації житлового фонду та припливу ВПО. За словами мера, ціни на оренду житла в місті трохи підвищилися, зокрема й завдяки тим, хто отримує компенсацію на оренду. І домовитися з ріелторами влада не може.

«Це ринок, і він диктує правила. Але ми прораховуємо варіанти муніципального орендного житла, який має зробити ці послуги доступнішими. Зараз працюємо з різними міжнародними організаціями, у тому числі з Міжнародною організацією міграції, USAID, у напрямку реконструкції деяких старих занедбаних гуртожитків під такі формати. Потенційно, на першому етапі, так можуть бути реалізовані два великі проєкти: відбудова двох-трьохпід'їзних п'ятиповерхівок. Після того, як війна закінчиться, ми зможемо їх використовувати як револьверний фонд», - повідомив Олександр Сєнкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві завершується ремонт гуртожитку для ВПО, зокрема й херсонців

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів