Субсидії на землю для аграріїв та відстрочення повернення держкредитів: кого це стосується

Субсидії на землю для аграріїв та відстрочення повернення держкредитів: кого це стосується

Автор: Ян Ярчук 01 Май 2024 11:00

Від 1 травня аграрії з деокупованих регіонів та інших прифронтових території можуть подати заявку на отримання спеціальної субсидії на землю. Хто може претендувати на виплати та який розмір субсидії?

Як повідомили в Мінагрополітики та продовольства, заявки на окрему бюджетну субсидію на оброблювані угіддя можуть подавати аграрії з деокупованих територій і територій, на яких завершені бойові дії.

Допомогу зможуть отримати сільгосптоваровиробники окремих районів Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

Кошти у розмірі 8 тис. грн на 1 га надаватимуться виробникам сільськогосподарської продукції, що мають у власності або користуванні до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Заявки прийматимуться в Державному аграрному реєстрі до 30 червня 2024 року.

Крім того, уряд дозволив відстрочення повернення держкредитів фермерськими господарствами, що залишилися на ТОТ або прифронтових територіях, які до 2022 року отримали кредити через Укрдержфонд і на сьогодні не в змозі в повному обсязі виконати свої зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів.

Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Відповідні зміни для надання підтримки фермерським господарствам ухвалив Кабмін 30 квітня.

Змінами передбачено можливість
відстрочення повернення кредитів до 31 грудня 2025 року.

Йдеться про фермерські господарства, які станом на 24 лютого 2022 року були розташовані на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, зокрема, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих РФ.

Крім того, заявки від фермерів для отримання фінансової підтримки тепер прийматимуть онлайн, через Державний аграрний реєстр.

У Мінінтеграції зазначили, що такі зміни дозволять сформувати довгострокову державну політику підтримки аграріїв, створивши рівні умови для всіх фермерських господарств для участі у програмах державної підтримки.

 Фото ілюстративне, з відкритих джерел 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів